Zamknij
REKLAMA

Jednostki OSP z Teresina i Paprotni na szkoleniu. FOTORELACJA

01:42, 02.12.2019 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

W czwartkowy wieczór 28 listopada na terenie OSP w Teresinie doszło do poważnej kolizji dwóch aut osobowych. Na pomoc poszkodowanym ruszyli strażacy z jednostek w Teresinie i Paprotni - tak wyglądały ćwiczenia oraz szkolenie z ratownictwa technicznego. Spotkanie dwóch jednostek było okazją do wymiany doświadczeń oraz możliwością przetestowania hydraulicznego sprzętu ratowniczego, pozyskanego kilka tygodni wcześniej.

Celem wspólnych ćwiczeń jest podnoszenie umiejętności strażaków w zakresie ratownictwa technicznego, w tym wykorzystywania specjalistycznych urządzeń - dwóch zestawów, po jednym do każdego z aut. Hydrauliczne narzędzia ratownicze wykorzystuje się właśnie podczas akcji związanych z wypadkami drogowymi i nie tylko. Umożliwiają one wyciągnięcie rannych poprzez rozcinanie pojazdów, rozsunięcie i podnoszenie elementów konstrukcji. Takimi urządzeniami dysponowała już jednostka OSP w Paprotni. Spotkanie dwóch jednostek było okazją do wymiany doświadczeń oraz możliwością przetestowania hydraulicznego sprzętu ratowniczego. Warto dodać, iż było to pierwsze użycie sprzętu pozyskanego kilka tygodni temu przez druhów z Teresina.

- Bardzo dziękujemy naszym sąsiadom - OSP Paprotnia, za poświęcenie czasu i udostępnienie sprzętu do ćwiczeń, a także za wiele wskazówek i rad - taki komunikat pojawił się na oficjalnym profilu jednostki OSP w Teresinie, co świadczy o dobrej współpracy między strażakami. Wszystko w celu poprawy bezpieczeństwa i jakości akcji ratunkowych. 

Koordynatorami działań byli Komendant Gminny Dariusz Tartanus, Marcin Przybyłowski oraz Dominik Olejnik. Podziękowania należały się także kierownictwu GZGK w Teresinie w związku z pozyskaniem wraków pojazdów. Na ćwiczeniach pojawił się także Adam Orliński, wiceprzewodniczący sejmiku, który aktywnie wspiera jednostki OSP. Podczas swojej wizyty przekazał jednostce 12 hełmów z latarkami, o które strażacy wnioskowali do Urzędu Marszałkowskiego. 

Efektem ćwiczeń i pracy strażaków ze sprzętem hydraulicznym było takie oto piękne "cabrio". Dziękujemy druhowi i sekretarzowi OSP Teresin Dawidowi Klacie i całej jednostce za unikalny materiał zdjęciowy i życzymy jak najmniej pracy w terenie. 

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA