Zamknij
REKLAMA

Andrzej Kuśmirek: Sejm potrzebuje bezpartyjnych społeczników

17:51, 05.10.2019 | KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy
REKLAMA
Skomentuj

Drodzy Mieszkańcy, mam 48 lat, moja najbliższa rodzina to żona i córka. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Od dziecka mieszkam w Sochaczewie, to jest „moje miejsce na ziemi” i tu od lat angażuję się w różnorodną działalność społeczną. Od młodości związany jestem ze środowiskiem harcerskim i nadal działam w Kręgu Starszyzny Harcerskiej przy Hufcu ZHP w Sochaczewie. Jestem także szefem miejskiego koła Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. W wyniku ostatnich wyborów samorządowych zostałem radnym Rady Miejskiej w Sochaczewie z listy KWW Bezpartyjni Samorządowcy. W Radzie Miejskiej działam jako członek komisji rewizyjnej oraz komisji gospodarki przestrzennej i inwestycji.

Kandyduję do sejmu z listy KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy. Moja kandydatura, jak również start pozostałych kandydatów z tej listy, to wyraz woli zaistnienia w polityce ludzi, którzy nie należą do żadnych partii, a są obecni i aktywnie działają w samorządzie. Podkreślamy naszą bezpartyjność, ponieważ oznacza ona niezależność od jakichkolwiek nakazów i poleceń centralnych władz. W naszej działalności samorządowej kierujemy się wyłącznie dobrem obywateli i troską o jak najlepsze wykorzystanie szans w rozwoju naszych małych ojczyzn.

Dobrym przykładem tego niech będzie ważna dla Sochaczewa inwestycja „Przebudowa stadionu miejskiego przy ul Warszawskiej 80”. Realizowany projekt zakładał budowę bieżni o niestandardowej długości 420 m, która nie spełniała wymogów bieżni lekkoatletycznej. W wyniku interwencji właśnie radnych z klubu Bezpartyjnych Samorządowców oraz radnych z klubu Koalicji Obywatelskiej, aktualnie jest procedowana zmiana projektu na zgodny z wytycznymi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki tak, aby cały stadion, wraz z bieżnią o długości 400 m, mogły służyć sportowcom różnych dyscyplin oraz aby mogły się na nich odbywać zawody rangi mistrzostw.

My Bezpartyjni i Samorządowcy chcemy budować przyszłość kraju w oparciu o dobry program, który dotyczy pięciu ważnych dla społeczeństwa obszarów życia, takich jak:

- ZDROWA POLSKA – to poprawa jakości służby zdrowia poprzez m. in. likwidację kolejek do lekarzy, stypendia dla pielęgniarek i pielęgniarzy, pełne ubezpieczenie zdrowotne dla Polaków,

- PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ– PIT 0% dla osób fizycznych, liniowa dobrowolna składka ZUS, wsparcie innowacyjności

- EKOLOGIA – to działania mające na celu wyeliminowanie nielegalnego składowania odpadów, poprawę czystości powietrza i zagospodarowania wód.

- SKUTECZNE PAŃSTWO – to wzmocnienie roli samorządów, lepsza edukacja, likwidacja finansowania partii politycznych.

- BEZPIECZEŃSTWO – to nowoczesna i silna armia, wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej, bezpieczeństwo w sieci.

Ten program jest efektem m. in. obserwacji i zebranych doświadczeń z naszej działalności samorządowej. Sprzeciwiamy się centralizacji administracji państwowej i finansów publicznych. Najważniejsze jest dla nas dobro obywateli i uważamy, że lokalna demokracja jest podstawą naszego dobrobytu. To tu, w samorządach, najlepiej znamy lokalne potrzeby oraz problemy i wiemy, jak je skutecznie rozwiązywać. Dlatego decentralizacja administracji oraz wzmocnienie roli i kompetencji samorządów jest dla nas tak istotne.

Chcę zaakcentować, że jedynie około 2 % ludzi deklaruje przynależność do partii, a prawie 98 % obywateli jest BEZPARTYJNYCH. Dlatego nasz start w wyborach jest szansą na pojawienie się w polityce krajowej ludzi niezależnych, aktywnych i kreatywnych, którzy na co dzień działają na rzecz społeczeństwa w różnych związkach, stowarzyszeniach, kołach i innych organizacjach pozarządowych. Jako politycy chcemy być blisko ludzi i dla ludzi, chcemy budować państwo, które na pierwszym miejscu stawia dobro obywateli.

Chciałbym zaapelować o udział w wyborach parlamentarnych 13 października. To nie tylko obywatelski obowiązek, ale przede wszystkim przywilej, dzięki któremu każdy może mieć wpływ na przyszłość kraju. Każdy głos jest ważny!

Proszę o Państwa głos w wyborach do Sejmu

Andrzej Mikołaj Kuśmirek

Lista nr 8 KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy

Miejsce 4


/materiał wyborczy KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy/


 


 

(KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone