Zamknij
REKLAMA

Głośno o sochaczewskim technikum bez chętnych na religię. Sęk w tym, że chętni są

12:36, 03.10.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Głośno dziś zrobiło się o technikum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Sochaczewie. Jak doniósł portal polityczek.pl, powołując się na materiał dziennikarki „Polityki”, w placówce nie ma religii z powodu braku chętnych. Jest to zdecydowanie nieścisła publikacja. W tym roku około 30 uczniów technikum złożyło deklarację uczestniczenia w katechezie.

 

Zaszumiało dziś na temat Technikum Kształcenia Zawodowego w Sochaczewie. Według portalu polityczek.pl, powołującego się na wywiad dziennikarki „Polityki”, lekcje religii w sochaczewskiej szkole przeszły do historii. Jak czytamy w materiale:

- W tym roku nie spłynęła ani jedna deklaracja uczestnictwa w katechezie, a kilkunastu uczniów ze starszych klas, którzy w poprzednich latach takie deklaracje złożyli, wycofało je. Katecheta odszedł ze szkoły.

Skontaktowaliśmy się z dyrektorem technikum Łukaszem Wójcikowskim, który twierdzi, że w internetowej publikacji doszło do istotnego przekłamania. Jak powiedział nam dyrektor, w zeszłym roku, owszem, w szkole nie było religii z powodu bardzo niskiego zainteresowania, ale też kłopotów ze znalezieniem katechety. W tym roku sytuacja się zmieniła.

- Rozmawiałem z dziennikarką „Polityki” w okresie, kiedy nie miałem wiedzy na temat nowego rocznika, który właśnie rozpoczynał naukę w technikum, trwały wtedy zebrania i nie wiadomo było jeszcze, jakie będzie zainteresowanie lekcjami religii. Informowałem o tym dziennikarkę, szkoda, że bez konsultacji ze mną zamieszczono taki materiał. Bo w tej chwili mam 30 chętnych do uczestniczenia w katechezie uczniów. To faktycznie niskie zainteresowanie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że technikum liczy 210 uczniów, ale jednak jest.

Dyrektor Wójcikowski potwierdza natomiast swoje słowa, cytowane przez portal, że „nie ma sensu walczyć o wyprowadzenie religii ze szkół, bo ta wkrótce wyprowadzi się sama”. Jak argumentuje:

- Dzieci same rezygnują, zamiast być o dwie godziny dłużej w szkole, wolą mieć ten czas dla siebie.

Sprawdziliśmy, jakie jest zainteresowanie uczestniczeniem w lekcjach religii w Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Jak powiedział nam dyrektor Dariusz Miłkowski, w placówce obecnie nie ma klasy, której uczniowie w ogóle nie chodziliby na religię. W każdym oddziale wygląda to inaczej, są klasy, w których prawie 100 % uczniów bierze udział w katechezie, i takie gdzie tylko 50%. Tendencja rezygnacji z religii wzrasta u uczniów wraz z ich wiekiem, wyraźny spadek liczby uczestniczącej w katechezie młodzieży odnotowywany jest w klasach maturalnych.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

pisnookpisnook

44 16

widac ze jak moga decydowac (klasa maturalna - 18 lat) to swiadomie to robia. Brawo - widze ze mamy rozsadna młodzież 13:41, 03.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

azazelazazel

26 2

wolny wybór 13:50, 03.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hghghghg

10 11

komu tak zalezy na wprowadzeniu nieprawdy, dobrze, ze artykul sprostowal te manipulacje 17:28, 03.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ten JedynyTen Jedyny

24 3

sprostował ale zasiał ziarnko zmian.... Zaprawdę powiadam wam, to znak ode mnie, już nie mogę patrzeć na to, co ludzie nazywający siebie pasterzami wyprawiają na ziemi.... na tej ziemi. 18:39, 03.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotruniaPiotrunia

23 6

Ludzie.. ja w podstawówce jak i gimnazjum chodziłem na religie tylko dla tego że rodzice tak chcieli... A mnie jedyne co ciągnęło w chrześcijaństwie to święta i komunia na której coś dostaje :) W sumie żałuje spędzonego czasu na religii gdyby religie zastąpili Historią która jest na pewno ciekawsza i bardziej potwierdzona i mniej pedofilska xD mam 23 lata i to moje zdanie jak i większości moich starszych rówieśników :) 18:43, 04.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

nopissnopiss

1 1

zeby tylko ta "mlodziez" tak myslal 13.10 i odpowiednio zaglosowala :) 20:14, 06.10.2019


Oxy MoronOxy Moron

1 0

Starszych rówieśników powiadasz...🤔 15:32, 07.10.2019


REKLAMA
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone