Zamknij
REKLAMA

Starosta Jolanta Gonta: dokładamy 800 tysięcy, a mamy remont dróg za 8 milionów

14:15, 10.09.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Trojanowska, Gawłowska, drogi w Młodzieszynie, Mizerka – Okopy w gminie Nowa Sucha oraz Rybno – Józin – już wiemy, że wszystkie te arterie zostaną w najbliższym czasie wyremontowane. Wszystkie „należą” do powiatu sochaczewskiego i na wszystkie powiat zdobył rządowe dofinansowanie. Jak podkreśla Jolanta Gonta, wkład własny powiatu w przypadku tych inwestycji wynosi łącznie 800 tysięcy złotych, natomiast wartość zmodernizowanych dróg aż 8 milionów.

 

W ostatnich tygodniach i dniach pozytywnie rozstrzygnięto aż pięć wniosków Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie o dofinansowanie naszych powiatowych dróg. Dzięki pokaźnemu wkładowi środków rządowych modernizacji doczekają się: ulica Trojanowska (III etap) oraz droga w Młodzieszynie (50 procent, czyli maksymalne dofinansowanie nasz powiat uzyskał tu z tzw. programu przebudowy dróg lokalnych), a także ulica Gawłowska oraz drogi Mizerka – Okopy i Rybno – Józin (dofinansowanie w wysokości aż 80 % kosztów pochodzą z najnowszego programu Fundusz Dróg Samorządowych).

Przyznane dotacje stały się powodem i podsumowania sytuacji przez starostę Jolantę Gontę, i złożenia przez nią podziękowań podczas ostatniej sesji rady powiatu, jaka miała miejsce w piątek 6 września.

- Podsumowując oba programy należy stwierdzić, że złożyliśmy maksymalną liczbę wniosków, uzyskując maksymalne możliwe dofinansowanie. Jeżeli szacunkowe dane, które podaliśmy w kosztorysach, potwierdzą się w przetargach, wyłania się dla nas rozwiązanie niezwykle pozytywne i korzystne finansowo. Docelowo bowiem powiat zyska nowe, wyremontowane drogi za około 8 milionów złotych, posiadając wkład własny w wysokości 1,6 miliona, przy czym połowa tego wkładu własnego sfinansowana zostanie przez gminy, które partycypują w kosztach w wysokości 10 %. Czyli tak naprawdę powiat dołoży do tak kosztownych zadań zaledwie 800 tysięcy złotych. To bardzo satysfakcjonujące i z tego miejsca pragnę gorąco podziękować pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg za przygotowanie bardzo dobrych wniosków, a także za wsparcie posłowi Maciejowi Małeckiemu.

Jak podkreśliła starosta Jolanta Gonta, w najbliższych dniach planowane jest spotkanie zarządu powiatu z dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w celu omówienia dalszych planów remontowych:

- Wspólnie dokonamy podliczeń i analizy, sprawdzimy, czy zostaną nam jeszcze jakieś środki i ewentualnie, jakie drogi uda się za nie dodatkowo wyremontować. Na pewno będziemy też o tej kwestii rozmawiać z wójtami, bo warunkiem modernizacji dróg powiatowych jest udział finansowy gminnych samorządów.

Dodajmy, że Powiaty Zarząd dróg uruchomił już procedury przetargowe, by nie opóźniać remontu przedmiotowych dróg.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

no pisno pis

7 4

jak maja tak remontowac jak 15 sierpnia to niech nie zaczynaja nawet - zenada 14:20, 10.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Yes pis Yes pis

5 2

Żebyś mógł później napisać że nic nie robią - żenada 15:10, 10.09.2019


PIS-PO-PSL jedno zloPIS-PO-PSL jedno zlo

4 3

Proponuje podniesc vat do 24% wtedy beda pieniadze na 1000+ i kazdemu bedzie sie zylo lepiej to takie proste. 15:16, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

korekkorek

3 5

to chyba pierwsze od 6 lat zdobyte srodki zewnątrzene przez Starostwo - brawo:) idzie ku lepszemu 16:09, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec Mieszkaniec

0 0

Może wkoncu by się ktoś zajął drogą Żdzarów Rybno, transport ciężki drogę niedługo rozjezdzi do końca, ludzie do pracy i z pracy wracają z innych gmin tą drogą. Przez 20 lat wójt gminy nic nie zrobił nastał następny wójt działa co może ale bez pomocy powiatu nic nie wskura. Droga lubiejewska jest tak potrzebna jak dziura w moście tamtędy nikt nue jeździ 21:20, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone