Zamknij

Park linowy w Sochaczewie za trzy miesiące. Są wizualizacje

09:46, 01.07.2019 Aktualizacja: 14:50, 01.07.2019
Skomentuj

Miasto wyłoniło w przetargu wykonawcę parku linowego w Chodakowie. Powstanie on na terenie stadionu MOSiR przy ul. Chopina. To jeden ze zwycięskich projektów Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Otwarcie parku linowego nastąpi najprawdopodobniej w październiku, obiektem będzie zarządzał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.


Koszt budowy parku linowego wyniesie 515 tys. zł. Jego wykonawcą będzie firma Project Outdoor Polska z Bielska-Białej. Na ostatniej sesji rady miejskiej, 25 czerwca, radni, dokładając brakującą kwotę do realizacji tego przedsięwzięcia (45 tys. zł), dali "zielone światło" burmistrzowi do podpisania umowy z wykonawcą parku. Budowa powinna się rozpocząć jeszcze w lipcu. 
Park będzie się składał z dwóch tras linowych o zróżnicowanych poziomach trudności, z indywidualnym systemem asekuracji ciągłej oraz z linowego placu zabaw. Główne trasy zostaną zamontowane na rosnących na tym terenie drzewach oraz na wkopanych w ziemię podporach. Natomiast linowy plac zabaw dla najmłodszych będzie osobną konstrukcją. Opracowana koncepcja zakłada, że kompleks linowy ma być zbudowany tak, aby był dostępny dla jak największej liczby użytkowników i umożliwiał zabawę całym rodzinom. Dlatego zastosowano różne wysokości oraz zróżnicowany stopień trudności, co pozwoli na przełamywanie barier lęku wysokości i oswajania się z nią.

- Z niecierpliwością czekam na realizację i otwarcie parku, mocno trzymam kciuki za tę inwestycję. Myślę, że kciuki trzymają również wszyscy, którzy głosowali na ten projekt w budżecie obywatelskim, a przypomnę, że mój pomysł zdobył aż 796 głosów. Cieszę się, że w tym roku w Sochaczewie pojawi się miejsce, w którym będą mogły aktywnie spędzić czas całe rodziny. Będzie to również nowa atrakcja dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających nasze miasto - mówi pomysłodawca parku, obecnie radny powiatowy, Daniel Janiak.

Linowy plac zabaw - będzie w kształcie sześcioboku foremnego o długości boku 6 m. W środku znajdzie się 12 przeszkód. Plac zabaw będzie położony nisko nad ziemią, do korzystania z niego nie trzeba stosować lin asekuracyjnych.

Trasa zielona - łatwiejsza, dla dzieci, w wieku od 6 lat do 12 lat i wzroście minimum 120 cm. Jej konstrukcja będzie się składała z drewnianych platform oraz dziewięciu przeszkód linowych różnego typu. Ich długość ma wynosić od 4 do 11 metrów. Całkowita długość trasy to 81 metrów. Do tego dojdzie zjazd tyrolski (20 metrów), zlokalizowany na końcu trasy, która będzie przebiegała na wysokości dwóch, trzech metrów nad ziemią. 

Trasa czerwona - dla bardziej zaawansowanych, zostanie zawieszona na wysokości 5-6 metrów nad ziemią. Podobnie jak na trasie dla dzieci będzie do pokonania dziewięć przeszkód linowych o różnej konfiguracji oraz zjazd tyrolski o długości aż 90,5 metra. Łączna długość trasy wyniesie 166 metrów. 

Użytkownicy przed wyruszeniem na trasy zieloną i czerwoną, w celu zapewnienia bezpieczeństwa, zostaną wyposażeni w sprzęt ciągłej asekuracji, chroniący przed upadkiem z wysokości. Każdy będzie musiał przyłączyć swój karabińczyk do asekuracyjnego systemu lin i odpiąć go dopiero po ukończeniu trasy. Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwać mają instruktorzy. 
Regulamin korzystania z obiektu ustali zarządca parku linowego, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Więcej o zasadach korzystania z nowego miejsca rekreacyjnego w naszym mieście dowiemy się we wrześniu. Park linowy najprawdopodobniej zostanie oddany do użytku w październiku tego roku. 
 

(UM Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

RodzicRodzic

0 0

Czyli parki linowy od przyszłego roku. A dla takich maluszków 3,4,5 letnich? No i ja to będzie funkcjonowało? W jakich godzinach? Jak cenowo?

15:40, 02.07.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hakhak

0 0

wynika z tego że zacznie funkcjonować jak zaczną spadać liście. Oby nie spadł nikt inny.
Ogólnie to chyba za miejskie pieniądze - choć z funduszu obywatelskiego zrobi się skarbonkę dla firmy obsługującej (może to ta sama co wybuduje)
A - co odpukaj - gdyby coś ? to kto odpowie? budowniczy, miasto, czy emeryt stróż?

18:26, 02.07.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

haczykhaczyk

0 0

okres gwarancji wykonania inwestycji - 12miesiecy,
otwarcie w październiku, czyli do kwietnia postoi nie używany,
no niech się ujawni inteligent ten co tą umowę pisał :)
no normalnie jak dzieci...

22:10, 04.07.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%