Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Kątach obchodziła dziś jubileusz 80-lecia istnienia, połączony z nadaniem placówce nowego sztandaru. Rustykalna scenografia i ludowe występy cieszyły oczy i uszy zebranych.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, w trakcie której poświęcono nowy sztandar. W dalszej kolejności uroczystość przeniosła się do szkoły, gdzie dyrektor Otylia Muszyńska wspólnie z wicedyrektor Marią Tarabułą powitały przybyłych. Jak mówiła dyrektor placówki, 80 lat to zacny wiek:
- Doniosłość wydarzenia i uhonorowanie jubileuszu podkreśla przekazanie przez radę rodziców nowego sztandaru. Cieszymy się także, że tak wielu gości zaszczyciło nas swą obecnością. Ten wyjątkowy dzień obchodów jubileuszu skłania mnie do pochylenia się nad dokonaniami minionych pokoleń. 80 lat wychowywania dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu, szacunku do drugiego człowieka i poszanowania nauki była najważniejszym przesłaniem tych, którzy dbali o dobro szkoły.
A wśród dokonań na pewno można wymienić stale rosnące zainteresowanie nauką w szkole w Kątach, co kilkakrotnie podkreślali tak dyrekcja, jak i wójt gminy Sochaczew, Mirosław Orliński:
- To wielki jubileusz i wielkie wydarzenie nie tylko dla tej szkoły, ale i miejscowości, bo przecież szkoła to dzieci i ludzie, to, co chcemy tym młodym osobom przekazać na ich dalszą drogę życia. Cieszymy się, ze szkoła z roku na rok jest coraz piękniejsza i że uczęszcza do niej coraz większa liczba dzieci.
Otylia Muszyńska jest dyrektorem szkoły od 19 lat. Przez ten czas kontynuuje założenia poprzedników, kierując się myślą: Bóg, honor, Ojczyzna i nauka, która to znalazła się na nowym sztandarze placówki.
W czasie wystąpienia dyrektor zwróciła uwagę na aktywność szkoły w utrzymywaniu kontaktów z innymi placówkami oświatowymi, udziale w konkursach i projektach, a także organizacji wyjazdów, w tym zagranicznych. To jednak nie są jedyne powody do radości:
- Możemy poszczycić się wysokim poziomem nauczania, sukcesami uczniów i nauczycieli, ale warto wspomnieć, że mamy też świetne zaplecze dydaktyczne, w tym windę, pracownie komputerowe i językowe, halę sportową, nowoczesne boisko orlik, place zabaw, ale nadal najważniejszy jest dla nas młody człowiek, która z ufnością wkracza w mury tej szkoły.
Po części oficjalnej przyszła kolej na część artystyczną, w którą zaangażowała się cała społeczność szkolna. Rodzice pletli dziewczynkom wianki, korale przygotowali nauczyciele, ktoś inny uszył kolorowe spódnice. Scenografia w charakterze rustykalnym budziła podziw zebranym, ale jeszcze większe emocje przyniosły ludowe występy dzieci i młodzieży. Utwory takie jak "Czerwone korale", "Czerwone jabłuszko" i tańce zostały przygotowane niezwykle profesjonalnie i to w największej mierze, zasługa młodych artystów, ale też osób, które ich do tego przygotowały. W tym miejscu należy przywołać Monikę Janicką, Ewę Osińską i Sylwię Kotlarską.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz