Zamknij
REKLAMA

Nowe oblicze Dachowej. Firma Zatorski na finiszu inwestycji

13:01, 06.12.2018 | MF
REKLAMA

Gmina Sochaczew ma powody do radości. Za chwilę przybędzie jej kolejna firma, a z nią zasilające budżet podatki i świadomość rozwoju regionu. Świadomość tym ważniejsza, że właścicielami nowego zakładu są sochaczewianie odnoszący sukcesy w swojej branży w skali całego kraju, a i poza jego granicami.

 

Dobiega końca budowa nowej siedziby Firmy ZATORSKI w miejscowości Dachowa na terenie gminy Sochaczew. Firmy, która powstała w 2006 roku i od tego czasu zajmuje się produkcją części zamiennych maszyn i urządzeń. W oparciu o nowoczesne technologie z zakresu wiórowej obróbki skrawaniem (frezarki i tokarki CNC) przedsiębiorstwo wytwarza z tworzyw sztucznych konstrukcyjnych zaawansowane technicznie elementy pracujące w przemyśle budowy maszyn, spożywczym, rolnym, farmaceutycznym, kosmetycznym, medycznym, lotniczym, automotiv, off-shore, itd.

W swojej branży firma wywalczyła sobie pozycję lidera w Polsce. Ale, co istotne, jej wyroby sprzedawane są na rynku wewnętrznym oraz eksportowane do kilkunastu krajów europejskich.

- W związku z konsekwentnie realizowanym długoterminowym planem rozwoju podjęliśmy decyzję o budowie obiektu w miejscowości Dachowa, który będzie stanowił naszą nową siedzibę – mówi właściciel firmy Krzysztof Zatorski. Dotychczas jej siedziba znajdowała przy ulicy Gawłowskiej. - Nasz nowy zakład umożliwi wprowadzenie cyfryzacji, automatyzacji, wykorzystanie innowacji organizacyjnych oraz procesowych stanowiących podstawy Przemysłu 4.0.

Istotnym dopełnieniem nowej siedziby będzie tworzone od podstaw Centrum Badań i Rozwoju.

Powierzchnia użytkowa netto budynku w Dachowej to ponad 6500 m2. Obiekt składa się z kilku głównych modułów połączonych budynkami socjalnymi oraz pomieszczeniami technicznymi. Całość uzupełniają ekologiczne oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na wodę, parkingi i place manewrowe. Jak podkreślają właściciele, budynek został zaprojektowany i wykonany z uwzględnieniem najnowszych technologii z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Ciekawostką jest fakt, iż w architekturze obiektu zawarte zostały elementy nawiązujące do technologii wykorzystywanych w Firmie ZATORSKI. Stąd ostre krawędzie budynku odnoszące się do narzędzi skrawających takich jak frezy i noże tokarskie.

Mieszkańców zainteresuje zapewne, że zakład planuje zatrudnić około 120 osób. Już teraz firma prowadzi rekrutację na różne stanowiska, m.in. administracyjno-biurowe, magazynowe oraz produkcyjne. Zainteresowani mogą znaleźć więcej szczegółów na ten temat na stronie zatorski.pl w tematycznej zakładce.

Inwestycja w Dachowej jest już na finiszu. Bieżący stopień zaawansowania budowy to około 90%. Prace budowlane potrwają do końca lutego 2019 roku, a planowany termin przeprowadzki Firmy ZATORSKI do nowej siedziby to drugi kwartał 2019 roku.

 

 

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone