Zamknij
REKLAMA

Ksiądz Antoni Jaszczołt odprowadzony na wieczny spoczynek

16:52, 03.12.2018 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

3 grudnia odbył się pogrzeb księdza prałata, Antoniego Jaszczołta. Mszę w intencji jego duszy odprawił biskup Andrzej Dziuba, a na mszy i pogrzebie obecni byli przedstawiciele naszego miasta, gminy i powiatu. Ksiądz był związany z Trojanowem od 1965 roku, więc nie powinno dziwić, że na miejsce pochówku został odprowadzony przez wielu wiernych, którzy wspominają go jako dobrego kapłana i człowieka:

- Ksiądz Antoni był związany z naszą parafią od wielu, wielu lat.  Zapamiętam go jako dobrego kapłana i człowieka o wielkim sercu.

Takim też zapamiętają go władze i mieszkańcy gminy Sochaczew, którzy pożegnali go w tych słowach:

Byłeś nie tylko kapłanem, proboszczem, byłeś przede wszystkim człowiekiem o ogromnej wrażliwości  i oddanym sercu. Byłeś wielkim nauczycielem, uczyłeś nas najtrudniejszego przedmiotu, który nosi nazwę życie. Uczyłeś nas życia dla  Boga i  pracy dla wspólnego dobra. Dlatego zawsze byłeś tam, gdzie te działania należało inspirować. Uważałeś bowiem, że cała mądrość i filozofia życia to: wiara, dobroć i niesienie pomocy potrzebującym.  Jakże często podkreślałeś to w swoich wystąpieniach. Uczyłeś Nas, że wszechogarniający egoizm jest dla człowieka zabójczy (...).  Niewątpliwie odniosłeś sukces, bo miłość, wiarę, dobroć  i wzajemność, którą w nas zaszczepiłeś będziemy kontynuować i postaramy się robić to w sposób godny  Ciebie.

W czasie pochówki biskup wyraził nadzieję, że zgromadzeni będą o zmarłym pamiętać nie tylko poprzez kwiaty i znicze, ale przede wszystkim poprzez modlitwę.

 

 

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone