- Nie zawsze za tę pomoc otrzymujecie chociażby „dziękuję”. To nie dodaje otuchy, ale myślę, że najważniejsze jest przeświadczenie własne, że w danej chwili zrobiłem wszystko, co najlepsze, zgodnie z posiadaną przeze mnie wiedzą - mówił burmistrz Sochaczewa, Piotr Osiecki.
W klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum kultury celebrowano dziś Dzień Pracownika Socjalnego. W czasie gali przeplatanej nastrojowymi występami, burmistrz Sochaczewa, Piotr Osiecki zwrócił uwagę na trudności, które dosięgają wspomnianą grupę zawodową:
- Nie zawsze za tę pomoc otrzymujecie chociażby „dziękuję”. To nie dodaje otuchy, ale myślę, że najważniejsze jest przeświadczenie własne, że w danej chwili zrobiłem wszystko, co najlepsze, zgodnie z posiadaną przeze mnie wiedzą.
Pracownik socjalny to osoba, która aby dobrze wykonywać swoje obowiązki powinna posiadać wszechstronną wiedzę, o czym mówiła Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Sochaczewie.
- Pracownik socjalny powinien zapewnić swoim klientom podstawowych warunków do życia przez pomoc finansową, rzeczową, emocjonalną i przyczyniać się do wzmacniania rozwiązywania przez nich umiejętności rozwiązywania trudnych sytuacji. To odpowiedzialny zawód i aby dobrze go wykonywać niezbędna jest wiedza z socjologii, pedagogiki, psychologii, prawa, ekonomii społecznej, animacji, a nawet podstaw medycyny.
W czasie spotkania nagrodzono pracowników DDPS, ŚDS, WTZ, Miejskiego Żłobka Integracyjnego i MOPS, którym należą się duże podziękowania nie tylko od władz miasta, ale i od mieszkańców, których wyróżnione osoby i instytucje czynią życie lepszym.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz