Zamknij
REKLAMA

Rozbudują centrum handlowe: Sonata bierze rozmach

15:12, 06.07.2018 | Wach
REKLAMA
Skomentuj

Trwają przygotowania do rozbudowy centrum handlowego w Sochaczewie, będącego własnością Carrefour Polska. Inwestycja powstanie na działce przylegającej do Sonaty od strony Warszawy. Supermarket zwrócił się właśnie do ratusza o wydanie decyzji środowiskowych.

 

Przedstawiciel firmy Carrefour Polska Sp. z o.o. zwrócił się do Urzędu Miasta o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie centrum handlowo – usługowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, drogami i parkingami na okolicznych działkach, będących wcześniej własnością firmy SIME Polska. Zgodnie z uchwalonym przez Radę Miasta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działki te przeznaczone są pod nieuciążliwą zabudowę produkcyjną i usługową. Jednak kilka z nich leży na terenie, na którym zgodnie z informacją Urzędu Miejskiego występuje sytuacja prawna braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zawiadomienie o wszczęciu postepowania w tej spawie otrzymali także – Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody polskie – Zarząd Zlewni w Łowiczu, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie oraz właściciele sąsiednich działek.

Ci ostatni są zdania, że podczas budowy należy zachować szczególne warunki zabezpieczenia jakości drogi dojazdowej, która została wyłożona leszem w ramach akcji „Drogi zamiast błota” oraz systemu odwodnienia, który podczas budowy pierwszego pawilonu handlowego, w którym mieści się teraz Carrefour, został uszkodzony, a na okolicznych polach pojawiły się zalewiska wody niszczące zbiory.

Jak widać w inicjatywy warszawskiej dyrekcji supermarketu, sochaczewianie stają się dla nich pokaźnym kontrahentem handlowym, o czym może świadczyć planowana rozbudowa.

wach

  

(Wach)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone