Zamknij

Prezydent Duda chce poprawek w "lex Tusk". Przygotował projekt zmian. Jakich?

11:49, 02.06.2023 M.O. Aktualizacja: 11:49, 02.06.2023
Skomentuj Prezydent Andrzej Duda podczas wygłaszania oświadczenia. Fot. screen z transmisji Prezydent Andrzej Duda podczas wygłaszania oświadczenia. Fot. screen z transmisji

Prezydent Andrzej Duda w specjalnym oświadczeniu poinformował, że przygotował nowelizacji ustawy zwanej "lex Tusk". Jakie zmiany proponuje?

- Ogłosiłem swoje zdecydowane poparcie dla powołania komisji do spraw badania wpływów rosyjskich, ale wobec pojawiających się wątpliwości przygotowałem projekt nowelizacji ustawy, który zostanie dziś złożony do marszałka Sejmu - powiedział prezydent. 

Jak przekonywał, "nikt, kto rzetelnie patrzy na polskie sprawy nie ma wątpliwości, że taka komisja powinna istnieć". Dodawał również, że komisja powinna zacząć swoje prace "jak najszybciej". 

Prezydent chce by była to komisja złożona z ekspertów, a nie polityków. 

- Jej członkami nie powinni być członkowie parlamentu - ani posłowie, ani senatorowie. Uważam, że powinna być to komisja ekspercka - mówił w swoim wystąpieniu Andrzej Duda.

Jakie jeszcze zmiany proponuje prezydent?

Dotyczą one także ścieżki odwoławczej od decyzji komisji. W myśl nowelizacji odwołania rozpatrywane miałyby być  przez sądy powszechne zamiast sądów administracyjnych.

Ponadto prezydent chce transparentności prac komisji i możliwości śledzenia jej prac przez Polki i Polaków. 

 

(M.O.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

WstydWstyd

4 0

Po rozmowie z miłościwie nam panującym Prezesem - poczuł smród i będzie próbował odwrócić kota ogonem tak, żeby smrodu nie dało się wyczuć. Trochę za późno na refleksję Panie Prezydencie !!!!
Jest Pan doktorem prawa na UJ i popełnił Pan kardynalny i niewybaczalny błąd podpisując taką ustawę. Kończ Waść - wstydu oszczędź. 14:59, 02.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomekRomek

1 0

Prezydent powinien choć imię zmienić na Andżej !!! 17:54, 02.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%