Zamknij
REKLAMA

3-latka nie żyje! "Bili dziecko, dusili je, uderzali głową o różne przedmioty"

06:30, 19.05.2022 | PAP / M.O.
Skomentuj Fot. PAP
REKLAMA

Akt oskarżenia przeciwko rodzicom o spowodowanie śmierci dziecka skierowała do sądu w Toruniu tamtejsza prokuratura. - Oskarżonym grozi maksymalnie dożywocie - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski.

Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum–Zachód w Toruniu skierował do Sądu Okręgowego w Toruniu akt oskarżenia przeciw Sylwii M. i Przemysławowi O. rodzicom małoletniej córki, którzy znęcając się nad nią doprowadzili do choroby zagrażającej jej życiu.

Zarówno matka, jak i ojciec bili dziecko, dusili je, uderzali głową o różnego rodzaju przedmioty. Do pobitej córki nie wzywali pomocy medycznej.

3-letnia dziewczynka zmarła 12 czerwca ubiegłego roku.

W ocenie prokuratury Sylwia M. i Przemysław O. działali "z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia małoletniej".

Rodzice nie przyznali się podczas przesłuchań w prokuraturze do popełniania zarzucanych im czynów. Sylwia M. i Przemysław O. byli zbadani psychiatrycznie.

- Z opinii biegłych wynika, że ich poczytalność nie jest kwestionowana - poinformował Kukawski.

Oskarżeni są osadzeni w areszcie śledczym.

- O sprawstwie i winie oskarżonych rozstrzygnie Sąd Okręgowy w Toruniu. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności - przekazał rzecznik prokuratury.

(PAP / M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KOKSKOKS

1 0

"Bili dziecko, dusili je, uderzali głową o różne przedmioty" - PSYCHOPACI, DEWIANCI ... jak jeszcze takich poj....ów nazwać? SĄD POWINIEN ZALECIĆ np 10 LAT BICIA ICH, PODDUSZANIA, NAP....NIA ICH ŁBAMI PUSTYMI O ROŻNE PRZEDMIOTY, ŻARCIE - SUCHY TWARDY CHLEB I SZKLANKA WODY NA DOBĘ I KAMIENIOLOM !, A PO 10 LATACH UŚPIENIE TYCH KANALII ! abyśmy my uczciwi podatnicy nie musieli ZWYRODNIALCÓW utrzymywać !!! 10:17, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

systorsystor

1 0

OKO ZA OKO, albo od razu śmierć,
" Nie ma litości dla sku.....synów" 10:38, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%