Zamknij
REKLAMA

Ci operatorzy wyłączą infrastrukturę 3G! Będziesz musiał zmienić telefon?

16:00, 18.05.2022 | M.O.
Skomentuj
REKLAMA

Orange podobnie jak T-Mobile szykuje się do wyłączenia infrastruktury 3G. Część klientów będzie zmuszona do wymiany telefonu. 

Orange wyłącza 3G. Dlaczego? 

Jak wskazuje operator, jego działania wpisują się w światowe trendy poprawy efektywności sieci.

- Wzmacniamy sieć 4G/5G. Wyłączanie sieci 3G służy zwalnianiu zajmowanych przez nią częstotliwości na potrzeby 4G - podaje Orange.

Orange wskazuje, że z sieci 4G korzysta aż 96% obecnych klientów. Proces wyłączania 3G zaplanowany został na lata 2024–25, a stacje będą wyłączane stopniowo w kolejnych regionach Polski.

Dokładny harmonogram nie jest jeszcze znany. 

Co należy zrobić przed wyłączeniem sieci 3G?

- Aby nie odczuć skutków wyłączenia sieci 3G, czyli pogorszenia jakości połączeń głosowych, zacznij korzystać z technologii VoLTE. Pozwala ona prowadzić rozmowy za pośrednictwem sieci 4G LTE zamiast w sieci 2G lub 3G - podaje Orange. 

Trzeba będzie zmienić telefon i kartę SIM?

Operator wskazuje, że ważne jest by klienci do czasu wyłączenia infrastruktury uzbroili się w telefon 4G. 

- Aby korzystać z 4G, potrzebna jest także karta SIM z obsługą tej generacji. Jeśli ktoś od lat używa starej karty 3G (najlepiej jest sprawdzić oznaczenie na karcie), może dokonać bezpłatnej wymiany w salonie - dodaje Orange.

W planach sieci jest również wyłączenie 2G, ale w kontekście wyłączenia drugiej generacji mówi się, że stanie się to ok. 2030 roku. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KOKSKOKS

2 1

Jak nie jakieś greenpeace, program czysta polska lub inny wynalazek pseudo środowiskowy , a w rzeczywistości lobbingowy zmusza ludzi - Polski i Polaków do wydawania pieniędzy na zmianę metod ogrzewania - olej, gaz za chwilę utylizacja paneli itp itd byleby wyrwać i zubożyć polski naród to teraz operatorzy zmuszą Polki i Polaków do wydania kasy na telefony - nie jak w "wolnej polsce" - demokratyczny złodziejski kapitalizm !!! 11:35, 19.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Janek Janek

0 1

Napisze wprost: to się nazywa postępu a ty pie*dolisz jak potłuczony. 08:19, 20.05.2022


REKLAMA
0%