Zamknij
REKLAMA

Koniec ze zmianą czasu? Do Sejmu wpłynął projekt ustawy

10:04, 26.09.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl
REKLAMA

Polacy nie będą już przestawiać zegarków? Do Sejmu wpłynął projekt ustawy o wprowadzeniu czasu letniego przez cały rok.

Polskie Stronnictwo Ludowe chce zmian w prawie. Złożyli do marszałka sejmu projekt ustawy, która może trafić pod obrady już za kilka dni. 

W myśl zaproponowanej ustawy "czasem urzędowym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej jest czas letni środkowoeuropejski". Przyjęcie tych zapisów będzie oznaczać, że nie będziemy już przestawiać zegarków.

- Stosowny projekt ustawy leży już w Sejmie. Będę zabiegał, by pani marszałek wprowadziła go pod obrady w pierwszym dniu posiedzenia, czyli w środę - cytuje portal Wirtualna Polska posła Marka Sawickiego.

W projekcie wskazano, że dwukrotna zmiana czasu "nie ma uzasadnienia ekonomicznego ani społecznego".

Wnioskodawcy powołują się na badania, w którym Polacy wskazują, że należy wycofać się ze zmiany czasu. W sondażach aż blisko 3/4 ankietowanych przyznaje, że byłoby to dobre rozwiązanie. 

- Zmiana czasu prowadzi do rozregulowania zegara biologicznego, którego rytm stanowi fundamentalne znaczenie dla zdrowia każdego człowieka i wpływa niekorzystnie na samopoczucie, objawiając się m.in. kłopotami ze snem czy problemami z koncentracją - twierdzą posłowie PSL.

W przypadku zgody w Sejmie i sprawnego przeprowadzenia prac legislacyjnych przepisy mogłyby wejść w życie jeszcze przed 30 października, czyli przed planowaną zmianą czasu na zimowy. 

Jak przypomina Wirtualna Polska, Parlament Europejski w marcu 2019 roku przyjął dyrektywę zgodnie, z którą to kraje członkowskie mogą decydować w sprawie zmiany czasu. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

mixermixer

4 3

żadnej oszczędności energii.Żadnej. energia elektryczna potrzebna jest do oświetlenia domu-minimalne ilości ,światło w kiblu czy kuchni gasisz jak wychodzisz-oświetlenie ledowe. Reszta to -lodówki-odkurzacze,pralki,zegary,telewizory,kompy,kuchnie elektryczne,ładowarki do telefonów ,a tu nie ma że od 16 jak ciemno,żremy prąd cały czas .Jak wprowadzili ten system ileś lat temu-zyskali oszczędności na świecach. A rozkalibrowuje się nasz organizm,wytłumaczcie to niemowlakom,psom,kotom. 16:43, 26.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ElektrykElektryk

0 1

Jaka oszczędność na zmianie,jak nie było na wsiach prądu tylko lampy naftowe nikt czasu nie zmieniał,żyli ludzie,a teraz się bawią w zmiany,bo co by robili,żarty sobie z ludzi robią,a organizmy rujnują kto się martwi o nas, kiedy przestaną wreszcie szukać wykrętów, żeby posiedzieć jak najdłużej na stołkach,a najlepiej, żeby na tych stołach siedzieli to szybciej by z twardych stołków uciekli,tak nam fundują różne rzeczy niepotrzebne. 09:23, 27.09.2021


hakhak

3 1

Unia Europejska i jej komisje dyskutują o zmianie czasu już chyba ponad dziesięć lat. jakoś w 2019 słyszałem że ostatnia zmiana ma być wiosną 2021. Ale urzędasy z brukseli muszą mieć co robić więc znów dyskutują by pokazać jak są zarobieni 00:13, 27.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do haka do haka

1 0

Unia Europejska...to tez I twoj kraj ...bo. Polska jest w tej wlasnie unii...i urzedasy z. Brukseli....Brukseli pisac haku nalezy z duzej litery!,,,nic nie maja do zmiana czasy...sejm moze zmienic to i nie czeka na urzedasow az ci zmienia!!Chodzilo glow ie o to zeby podczas lotu do innego kraju unii ...nie przestawia c zegarka...i miec wspolny czas ..wspolny pieniadz...🤣❤️ 09:22, 07.10.2021


REKLAMA
0%