Zamknij

Dobro Mieszkańców jest dla mnie najważniejsze

05:16, 04.10.2018 KWW Moniki Katarzyny Pietrzyk Aktualizacja: 13:40, 19.10.2018

Szanowni Mieszkańcy Gminy Młodzieszyn,

Wkrótce spotkamy się przy urnach wyborczych, w celu wyłonienia władz samorządowych Naszej Gminy, jak również powiatowych i wojewódzkich. Świadoma jestem tego, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na barkach Wójta i Rady Gminy. To od tych organów władzy samorządowej zależy dobro naszej małej ojczyzny – Gminy Młodzieszyn.

Mijająca kadencja na stanowisku wójta była dla mnie czasem zbierania doświadczeń oraz wyzwań, by zrealizować swój program wyborczy z roku 2014. Ufam, że doceniacie Państwo mój wysiłek, by nasza gmina rozwijała się, a jej mieszkańcy żyli godnie i bezpiecznie. Nie chciałabym zaprzepaścić szans, jakie dzięki pracy mieszkańców Młodzieszyna, Rady Gminy i swojej własnej otwierają się przed naszą społecznością. Mam na myśli nakłady w dziedzinie infrastruktury, kultury i edukacji, stwarzanie nowych miejsc pracy i zainteresowanie gminą inwestorów (działania poczynione w tym kierunku to przede wszystkim przekształcenie gruntów rolnych pod tereny inwestycyjne).

 • - Moje działania podjęte w kwestii modernizacji dróg w gminie: Witkowice, Młodzieszynek, Radziwiłka, Mistrzewice, Kamion Duży, Bibiampol, Helenka, Juliopol, Droga Kowalskiego, Justynów tzw. Dębówka, Młodzieszyn, Adamowa Góra, Janów, Leontynów, Justynów, Marysin, Nowe Mistrzewice, Januszew, Bieliny, Nowa Wieś, drogi osiedlowe w Młodzieszynie czy Olszynki. Dzięki dobrej współpracy ze starostą powiatu sochaczewskiego, Panią Jolantą Gonta, udało się doprowadzić do remontu dróg powiatowych – droga w Witkowicach oraz część drogi w Starych Budach (w roku 2019r. będzie remontowana droga powiatowa przez Mistrzewice oraz złożony jest wniosek o dofinansowanie drogi Młodzieszyn – Żuków). W wyniku moich starań na DK 50 będą budowane lewoskręty - Kamion Duży, Kamion przy Szkole Podstawowej, DPS, Młodzieszynek, Radziwiłka. Przy wspomnianej drodze krajowej nr 50, częściowo poprawiany jest chodnik, nowe położono w samym Młodzieszynie i na Juliopolu.
 • - Dzięki współpracy z posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej p. Maciejem Małeckim wyremontowana została dawna 50-tka nr 380311W i ul. Krucza w Młodzieszynie nr 380309W.
 • - Doprowadziłam do termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Kamionie – środki pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.
 • - Przy szkole w Kamionie i Janowie oraz w Młodzieszynie wybudowano Otwarte Strefy Aktywności – siłownie zewnętrzne. W ramach tej inwestycji w Młodzieszynie wybudowany został również plac zabaw. Dofinansowanie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki możliwe było dzięki współpracy i zaangażowaniu posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Macieja Małeckiego.
 • - Z funduszu sołeckiego oraz środków gminnych wybudowany został plac zabaw w Juliopolu.
 • - Przy Szkole Podstawowej w Kamionie i Janowie wybudowane zostały place zabaw, dofinansowane w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2018, dzięki zaangażowaniu Pana Adama Orlińskiego, radnego Sejmiku.
 • - Na strażnicy OSP w Młodzieszynie wkrótce będzie remontowany dach, na który środki pozyskano z Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, również dzięki staraniom Pana Adama Orlińskiego. Złożony został też wniosek na termomodernizację młodzieszyńskiej strażnicy i utworzenie Centrum Społecznego, gdzie powstanie między innymi sala kinowa.
 • - Dzięki moim staraniom wybudowano i wyposażono magazyn przeciwpowodziowy w Kamionie.
 • - W Witkowicach doprowadziłam do remontu mostu na Bzurze. Jesteśmy w trakcie zakupu budynku z przeznaczeniem na mieszkania komunalne.
 • - W Mistrzewicach wykonano remont wewnątrz i na zewnątrz budynku dawnej szkoły. Wyremontowany został również most i droga w kierunku Brochowa.
 • - Budowa i modernizacja parkingów przy szkole w Młodzieszynie i Janowie.
 • - Dla OSP Młodzieszyn zakupiono samochód strażacki.
 • - Wkrótce OSP w Starych Budach otrzyma wyremontowany ciężki wóz bojowy.
 • - W ciągu ostatnich czterech lat znacząco doposażyliśmy Ochotnicze Straże Pożarne naszej gminy w sprzęt gaśniczy, ratowniczy i umundurowanie.
 • - Dofinansowaliśmy zakup radiowozów Śkoda Yeti i Opel Corsa dla posterunku policji w Młodzieszynie.
 • - Zmodernizowana została droga na cmentarz w Juliopolu, w bliskich planach jest wyłożenie kostką głównej alei cmentarnej i stworzenie parkingu.
 • - W wielu miejscowościach nastąpiła wymiana oświetlenia.
 • - Jako były nauczyciel, mam osobistą satysfakcję, że podjęta przeze mnie decyzja o włączeniu Gimnazjum do Szkoły Podstawowej, będąca wynikiem reformy oświatowej, sprawiła, że żaden nauczyciel nie stracił pracy. Dzięki projektom rządowym i unijnym, szkoły w Gminie Młodzieszyn doposażone zostały w tablice interaktywne, komputery i wiele drogich pomocy dydaktycznych. W Młodzieszynie wybudowano ścieżkę przyrodniczą.
 • - Do Marysina doprowadzono wodociąg. Przygotowano również dokumentację na wodociąg dla Adamowej Góry, Juliopola, Januszewa - Bielin.
 • - Dzięki moim staraniom utworzono nową linię autobusową do Sochaczewa koło szpitala.
 • - Podejmowałam szereg działań mających na celu usuwanie azbestu z terenu naszej gminy.
 • - Zabiegałam o pozyskanie środków na odnowę cmentarzy wojennych. Udało się przeprowadzić prace konserwatorskie na cmentarzach w Juliopolu, Starych Budach i Janowie.
 • - Wykonano nową nawierzchnię asfaltową na drodze do cmentarza w Juliopolu.
 • - W momencie objęcia przeze mnie stanowiska Wójta, Gmina Młodzieszyn zadłużona była na prawie 10 milionów złotych. Przez cztery lata trwania mojej kadencji spłacone zostało ponad 4 miliony złotych.

Uważam, że dla społeczności Naszej Gminy przez ostatnie cztery lata zrobiłam bardzo dużo. Zapewniam również, że nie zamierzam na tym poprzestać. Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Jestem jednak głęboko przekonana, że nabyte doświadczenie i umiejętności pozwolą mi w najbliższym czasie zrealizować wszystkie plany.

W inicjowanych przeze mnie działaniach kierowałam się dobrem mieszkańców oraz troską o ich bezpieczeństwo.

Nienawidzę brudnej kampanii wyborczej, obrzucania się w sieci fake newsami, negatywną szeptaną propagandą. Z tego powodu z moimi konkurentami chciałabym prowadzić konstruktywną dyskusję, bez oczerniania, wulgaryzmów i pomówień. Jestem osobą prostolinijną, kontaktową, szczerą – o czym mogliście się Państwo przekonać, załatwiając w urzędzie swoje sprawy lub spotykając się ze mną na sesjach rady i zebraniach sołeckich.

Proszę o Państwa poparcie.

Z wyrazami szacunku

Monika Pietrzyk

 

/Materiał przygotowany i finansowany przez KWW Moniki Katarzyny Pietrzyk/

 

 

(KWW Moniki Katarzyny Pietrzyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%