Zamknij
REKLAMA

Najpopularniejsze sploty łańcuszków męskich

14:54, 12.05.2022 | materiał partnera

Naszyjnik zdobi nie tylko szyję kobiet, ale i mężczyzn. Panowie coraz chętniej stawiają na subtelne lub masywniejsze łańcuszki, traktują biżuterię jako ciekawe uzupełnienie stylizacji. O jakim splocie wybrać ten wyjątkowy dodatek? Przedstawiamy najpopularniejsze sploty łańcuszków męskich i podpowiadamy, który będzie najlepszym wyborem!

Sploty łańcuszków męskich

Decydując się na zakup łańcuszka męskiego, pod uwagę warto wziąć kilka istotnych czynników, które wpływają na prezencję biżuterii, a także komfort użytkowania. Najważniejszy jest materiał, świadczący o trwałości wyrobu jubilerskiego. Nie bez znaczenia jest również długość łańcuszka, a także rodzaj splotu. Splot przede wszystkim decyduje o estetyce i charakterze. Niektóre sploty nadają się do samodzielnego noszenia. Z kolei inne świetnie prezentują się w towarzystwie różnych zawieszek. Który splot wybrać? Przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje sploty łańcuszków męskich.

Pancerka

Najpopularniejszym splotem ze wszystkich jest pancerka, która na myśl przywodzi naszyjniki raperów. Cechą charakterystyczną tego splotu są połączone ze sobą pojedyncze, spłaszczone po bokach ogniwa. Dzięki temu biżuteria jest mocna, bardzo wytrzymała, a tym samym ciężko ją uszkodzić. Kojarzy się z pancerzem, który jest odporny na wszelkie zgniecenia. Obecnie splot ten ma kilka wariantów, np. wzory po boku, zmatowioną wierzchnią warstwę.

Figaro

Jednym z najpopularniejszych splotów jest figaro, który swoim wyglądem przypomina pancerkę. Różni się tylko tym, że dwa-trzy ogniwa małe są przeplecione jednym większym i bardziej podłużnym. Ogniwa również są spłaszczone po bokach. Co ciekawe, splot ten swoją nazwę zawdzięcza głównemu bohaterowi opery "Wesele Figara". Tytułowy bohater nosił na szyi łańcuszek o tym splocie. I choć początkowo świecił triumfy tylko we Włoszech, to w ekspresowym tempie zdobył sławę na całym świecie. Naszyjniki o splocie figaro można nosić samodzielnie, jak i z wisiorkami w kształcie krzyża czy medalikami. Doskonale sprawdzi się w codziennych, jak i wyjściowych kreacjach.

Królewski

Ciekawie prezentuje się splot królewski, który składa się z ogniw, przechodzących przez cztery następne. Bardzo często stosuje się tu ogniwa w różnych kolorach np. złote i srebrne, aby wyeksponować nietuzinkową strukturę. Splot może być wykonany z kółek, a także innych elementów, które są spłaszczone z jednej strony.

Splot kulkowy

Splot kulkowy znany jest przede wszystkim z naszyjników nieśmiertelników, czyli blaszek z wygrawerowanym symbolem, sentencją lub obrazkiem. Swoją nazwę zawdzięcza swojemu wyglądowi, ponieważ składa się on z kulek jakby naciągniętych na sznurek. Odstępy między nimi są równe. Łańcuszki o splocie kulkowym są dostępne w różnych wariantach. Można wybrać cienkie, które mają około 1 mm albo grube, sięgające nawet do 7 mm.

Korda

Kolejny splot to korda. Jego nazwa pochodzi od łańcuszków, na których rycerze nosili niewielkie mecze, nazywane kordami. Splot wygląda jak skręcona linka. Sam wzór jest ozdobny i nosi się go bez ozdób.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://bovem.com.pl/pol_m_Zlota-bizuteria_Kategorie_Zlote-lancuszki_Meskie-429.html

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%