Zamknij
REKLAMA

Kredyt gotówkowy - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

08:00, 14.04.2022 | materiał partnera

Kredyt gotówkowy pozwala na realizację niejednej inwestycji. Dodatkowe fundusze możemy przeznaczyć na remont mieszkania, zakup samochodu, czy sprzętu RTV/AGD. Oczywiście to tylko kilka przykładów. Kredyt gotówkowy tak naprawdę możemy spożytkować w dowolny sposób. Warto jednak pamiętać, że kredyty mimo wielu zalet, są także zagrożeniem. Źle dopasowana oferta może wpędzić nas w poważne kłopoty finansowe. Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze i skorzystaj z pomocy eksperta https://crbip.pl/.

Kredyt gotówkowy - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Większość ekspertów kredytowych jednogłośnie powie, że najważniejszą rzeczą, przy wyborze kredytu gotówkowego jest całkowity koszt zobowiązania. I mają rację. Decydując się na kredyt gotówkowy, musimy pamiętać, że zawsze zwracamy więcej, niż pożyczyliśmy. Jednak nie jest to stała kwota. Różni się ona w zależności od banku. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?

Pierwszym czynnikiem, który ma wpływ na całkowitą wysokość kredytu, jest wysokość oprocentowanie nominalnego. Następna w kolejności jest prowizja, po niej okres kredytowania i na samym końcu opłaty dodatkowe, takie jak na przykład ubezpieczenie kredytu. Idealna oferta kredytowa będzie dopasowana zarówno do naszych potrzeb, jak i realnych możliwości finansowych.

Porównywanie ofert kredytowych jest czasochłonnym zadaniem. Warto się na to nastawić od samego początku. Możemy jednak trochę ułatwić sobie powyższe zadanie. W jaki sposób? Do szybkiego porównywania kosztów kredytowania służy wskaźnik RRSO. Informuje nas on o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, która uwzględnia wszelkie obciążenia związane z zaciągnięciem kredytu.

Kredyt gotówkowy - samodzielnie czy z pośrednikiem?

Wybór kredytu gotówkowego, jak już wiemy, jest czasochłonnym zadaniem. Oferta musi być dopasowana do naszych realnych możliwości finansowych. W innym przypadku możemy zaszkodzić swojej stabilności finansowej. Szczególnie jeśli decydujemy się na większe zobowiązanie. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Ekspert kredytów w pierwszej kolejności pomoże nam ocenić naszą zdolność kredytową. To do niej będzie dobierał oferty zobowiązań finansowych. Następnie pomoże nam wybrać tę, która będzie najlepiej dopasowana do naszych możliwości oraz potrzeb. Dzięki temu możemy mieć pewność, że kredyt nie przeciąży naszego budżetu domowego, a spłata nie będzie stanowiła dla nas większego problemu. Ekspert kredytowy będzie nas także wspierał na każdym etapie składania dokumentów, aż do uzyskania zobowiązania.

Jeśli więc zdecydujemy się na współpracę z pośrednikiem, zyskamy kompleksową pomoc w wypełnianiu i kompletowaniu dokumentów niezbędnych do uzyskania zobowiązania finansowego. Co więcej, ekspert ma możliwość negocjacji umów z bankami oraz innymi instytucjami finansowymi. To z kolei przekłada się na lepsze oferty kredytowe, niż bylibyśmy w stanie uzyskać samodzielnie.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%