Zamknij
REKLAMA

Kryminał skandynawski się przejadł? Pora na brazylijskie powieści Chrisa Cartera!

12:57, 20.01.2022 | materiał partnera

W krajach, w których mrok trwa przez większość roku powstają najmroczniejsze powieści kryminalne i thrillery…ale okazuje się, że mogą one wyjść również spod pióra kogoś, kto prawie całe życie mieszkał w słonecznej Brazylii! Czy znasz już przyprawiające o dreszcze powieści Chrisa Cartera?

Nikt jeszcze tak mrocznie nie pisał o morderstwach 

Gdy w 2009 ukazała się jego pierwsza powieść Krucyfiks, nikt nie sądził, że będzie to tak wbijający w fotel, mroczny i porywający thriller, który zdobędzie rozgłos na całym świecie! Chris Carter bez wątpienia wykorzystał swoje doświadczenia z dziedziny psychologii kryminalnej, a także lekkie pióro, by stworzyć wyjątkową i dość  przerażającą powieść, do której jeszcze przez wiele dni będziemy wracać myślami. 

Chris Carter książki ma zdecydowanie wyjątkowe: można się tego spodziewać po człowieku, o tak niebanalnym życiorysie. Chris studiował psychologię ze specjalizacją z zachowań przestępczych, był sprzedawcą hamburgerów, a także członkiem męskiej, egzotycznej grupy tanecznej. Przez kilka lat pracował jako psycholog kryminalny, a następnie przeniósł się do Los Angeles, gdzie zamienił garnitury i teczkę na podarte dżinsy, bandanę i gitarę elektryczną. Grał w kilu glam rockowych zespołach, po czym wylądował w Londynie, gdzie również działał muzycznie, grając dla znanych artystów. Kilka razy koncertował po świecie jako profesjonalny muzyk.

Wyjątkowy i genialny detektyw Robert Hunter

Tym, co cementuje czytelnika z powieścią, jest z pewnością sylwetka głównego bohatera. W powieściach Cartera również jest ona nietuzinkowa! Śledczy Robert Hunter już w latach szkolnych uchodził za genialne dziecko, a szkołę skończył dużo wcześniej, po czym poszedł na studia i zrobił dyplomy z psychologii. Jednak z pewnych przyczyn skończył jako detektyw w wydziale zabójstw, choć doskonale sprawdzałby się jako profiler w szeregach FBI. Co go od tego odwiodło? Jakie tajemnice skrywa genialny umysł Huntera? Z jakimi zagadkami kryminalnymi przyjdzie mu się mierzyć? Sprawdźcie - przed Wami początek nowej, mrożącej krew w żyłach serii książek Chrisa Cartera!!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%