Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto używać kalendarzy nieelektronicznych?

12:25, 21.12.2021 | materiały partnera

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób posiada w swojej kolekcji kalendarze w formie fizycznej. Panuje dziś era smartfonów, które zawierają w sobie tysiące funkcji, a w tym również kalendarz, który pojawia się już po kilku kliknięciach. Łatwość dostępu i posiadanie go ciągle pod ręką sprawiają, że elektroniczna wersja kalendarza często zastępuje klasyczną. Okazuje się jednak, że nie ma on tylko zalet, a w wielu aspektach stare rozwiązania wciąż go prześcigają. Warto się temu przyjrzeć.

Dlaczego warto postawić na kalendarz ścienny?

Jest wiele powodów, dla których warto wybrać nieelektroniczne wersje kalendarzy. Zalety te łączą się często z samym rodzajem kalendarza, a jest ich wiele – zajmiemy się tutaj dwoma najpopularniejszymi wersjami, a więc modelem ściennym i książkowym.

Na początek warto wyobrazić sobie kalendarz ścienny, który nie ma wiele miejsca do zapisków, jednak pozwala na ciągłe przypominanie o ważnych zadaniach. To samo, a nawet więcej, może robić też wersja elektroniczna. Dlaczego więc warto wybrać wersję ścienną? To proste – gdyż nic poza tym na niej nie ma. Może się to wydawać skomplikowane, więc warto to wyjaśnić.

Smartfony są niezwykłymi urządzeniami, które mają tysiące funkcji i pozwalają na ciągły kontakt z ludźmi. Kalendarz ścienny potrafi niewiele – pokazać datę i pozwolić na drobne zapiski. Nasza uwaga nie jest podzielna, co sprawia, że mając telefon z tysiącami bodźców, nie skupimy się często tylko i wyłącznie na kalendarzu, co zmniejszy naszą produktywność. Kalendarz ścienny daje nam to, czego potrzebujemy, jednocześnie nas nie rozpraszając.

A co z kalendarzami książkowymi?

Patrząc na ilość miejsca do zapisków, nikt nie może się sprzeczać z tym, że elektroniczne wersje wygrywają. Co jednak z zapamiętywaniem zapisanych informacji?

Ruch zapisywania na kartce papieru jest dużo bardziej skomplikowaną czynnością, niż pisanie na klawiaturze telefonu. Sprawia to, że lepiej skupiamy się na tekście, a przez to lepiej zapamiętujemy. Wiele osób powie teraz, że zapisujemy w kalendarzach po to, aby nie musieć pamiętać, jednak nawet to sprawia, że kalendarze nieelektroniczne wygrywają. Dlaczego?

Kalendarze elektroniczne zależą od pracy urządzenia, które jest zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia – zarówno oprogramowania, jak i fizyczne – niż ma to się w przypadku ich klasycznych odpowiedników.

Niezależnie, na jaką wersję się zdecydujemy, warto zadbać o wysokiej jakości produkt, który dostaniemy w specjalistycznych sklepach – rozmaite kalendarze znajdziesz także w księgarniach internetowych, które mają w swojej ofercie bardzo interesujące produkty.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%