Zamknij
REKLAMA

Zadbaj o swoje stopy! Najważniejsze zasady pielęgnacji

10:16, 10.12.2021 | materiały partnera

Piękne stopy to jedna z wizytówek każdego człowieka - zwłaszcza, jeśli pogoda sprzyja "wskoczeniu" w letnie sandałki. By zwiększyć pewność siebie, poprawić samopoczucie i uniknąć niezręcznych sytuacji, koniecznie zadbaj o swoje stopy! Tym bardziej, że dzięki nowoczesnym kosmetykom będzie to banalnie łatwe.

Jak uniknąć szybkiego rogowacenia naskórka i innych problemów związanych ze stopami? Stosuj kosmetyki o właściwościach nawilżających

Jednym z najczęstszych problemów ze stopami jest nadmierne, szybkie rogowacenie naskórka na piętach. To niekorzystne zjawisko w dużej mierze jest wynikiem niedostatecznego nawilżenia skóry stóp. By go uniknąć, warto stosować specjalistyczne kremy o właściwościach nawilżających, zawierające między innymi mocznik i olej kokosowy. 

Kąpiel w ciepłej wodzie odpręży cię i zmiękczy skórę, a masaż dodatkowo poprawi krążenie. Sięgnij po środki z dodatkiem soli kosmetycznej

Innym sposobem na walkę z twardymi piętami są regularne kąpiele stóp w ciepłej wodzie - zwłaszcza te z użyciem dedykowanych soli. Nie tylko przyniosą głębokie odprężenie, ale też korzystnie wpłyną na krążenie krwi w nogach, poprawiając samopoczucie i eliminując zmęczenie oraz ból. Poza tym zmiękczają skórę, z której łatwiej będzie usunąć naskórek. 

Kosmetyki do pielęgnacji stóp pozwolą zadbać o piękne stopy, usunąć martwy naskórek i zdrowy wygląd paznokci. Intensywne tarcie pumeksem tylko zaszkodzi

Skoro jesteśmy już w temacie kąpieli stóp, warto wspomnieć o często popełnianym przy tej okazji błędzie - intensywnym tarciu zrogowaciałego naskórka pumeksem lub tarką. Dużo lepszym sposobem na pozbycie się go będą peelingi, które mają ponadto działanie nawilżające. Stosując ponadto wspomniane kremy i dodatki do kąpieli, możemy w znaczącym stopniu spowolnić proces dalszego rogowacenia.

Potliwość stóp i nieprzyjemny zapach nie muszą być problemem. Pomogą specjalne preparaty i bawełniane skarpetki

Mówiąc o problemach stóp, nie sposób byłoby nie wspomnieć też o ich nadmiernej potliwości i związanym z nią nieprzyjemnym zapachu. Na szczęście w aptekach i drogeriach znajdziemy sporo preparatów, które w znaczącym stopniu ograniczają to zjawisko są to przede wszystkim pudry w proszku i płynie. 

Grzybica stóp - jak sobie z nią radzić? Przeciwgrzybicze leki na skórę stóp i paznokcie przyniosą szybką ulgę stopom

Kolejny częsty problem to infekcje grzybicze. Wbrew powszechnemu mniemaniu nie są one wynikiem braków w higienie, a problemów z odpornością oraz narażenia na zakażenie tymi patogenami. W razie stwierdzenia u siebie objawów grzybicy stóp i paznokci, należy jak najszybciej rozpocząć leczenie którymś z dedykowanych temu celowi preparatów - znajdziemy je na https://www.nowafarmacja.pl/leki-na-grzybice.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%