Zamknij
REKLAMA

W jaki sposób grać z trendem zwyżkującym na rynku akcyjnym?

15:17, 19.11.2021 | materiały partnera

Jak wyznaczyć trend wzrostowy? Istnieje wiele strategii na rynku akcyjnym, które umożliwiają konsekwentne pomnażanie kapitału. Dość popularną, jednocześnie często skuteczną metodą jest granie z trendem zwyżkującym. Jak wyznaczyć trend wzrostowy? W jaki sposób grać z trendem wzrostowym? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem- z pewnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości czytelników. 

Zanim przejdziemy do łatwej strategii, która opiera się na trendzie wzrostowym, warto wcześniej dowiedzieć się, w jaki sposób możemy go wyznaczyć. Przede wszystkim konieczne jest wyodrębnienie dwóch minimów cenowych- to drugie powinno znajdować się wyżej niż pierwsze. Co godne podkreślenia, oba minima powinny być od siebie oddalone przynajmniej o tydzień. Potwierdzenie trendu wzrostowego następuje wtedy, gdy trzecie minimum cenowe utworzy się w pobliżu linii, która powstaje na skutek połączenia dwóch wcześniejszych minimów.

Pamiętajmy jednak, że im dłużej trwa trend, tym większe jest prawdopodobieństwo jest odwrócenia, dlatego też na rynku akcyjnym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, aby nie stracić swojego majątku. Sprawdź tutaj i rozpocznij swoją przygodę z akcjami na profesjonalnej platformie transakcyjnej. 

W jaki sposób grać z trendem wzrostowym?

Aby móc grać na giełdzie z trendem wzrostowym, należy posiadać informacje związane z sygnałami, które możemy dostrzec na własną rękę. Jeśli zauważymy, że cena danej akcji systematycznie się zwiększa, a dołki na wykresie są na coraz wyższym poziomie, wówczas jest to świetna okazja do otworzenia pozycji. Sygnał sprzedaży zostaje wygenerowany wtedy, gdy kurs przebija w dół utworzoną przez nas linię trendu. W przypadku akcji wartość powinna spaść o co najmniej 3%- dopiero wtedy rozpoczynamy wyprzedawanie swoich akcji. 

Należy zwrócić uwagę także na mniej oczywisty aspekt, czyli wolumen obrotów. Jeśli podczas przebicia linii trendu jest on na bardzo wysokim poziomie, a następnie kurs wraca do linii trendu, wówczas często może to być oznaka fałszywego sygnału sprzedaży. Pamiętajmy, że gra w oparciu o trend wzrostowy nie jest gwarancją zysków- podobnie jak wykorzystanie wszystkich innych strategii. Rynek akcyjny jest nieprzewidywalny- negatywne informacje mogą doprowadzić do nagłych spadków. Dlatego też warto zastanowić się nad wykorzystaniem zleceń zabezpieczających "Stop loss", które mogą zminimalizować straty. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%