Zamknij
REKLAMA

Markizy na tarasie — dlaczego warto z nich korzystać?

10:12, 02.11.2021 | materiały partnera

Szukasz sposobu na zadaszenie tarasu? Dzięki temu nareszcie będziesz mógł korzystać z tej przestrzeni bez względu na pogodę. Poza tym deszcz, czy silniejszy wiatr na pewno nie zniszczą kolejnej imprezy bądź spotkania w najbliższym gronie. Właśnie w tym pomogą Ci markizy tarasowe. Sprawdź, jakie jeszcze zalety ma to rozwiązanie.

4 powody, dlaczego warto wybierać markizy tarasowe

Ochrona przed deszczem i słońcem

Zbliża się grill lub przyjęcie, a Ty z niepokojem spoglądasz na niebo, bo zbierają się chmury burzowe? Jeśli tylko zdecydujesz się na zadaszenie typu markizy tarasowe, to nie będziesz musiał przejmować się deszczem czy pogorszeniem pogody. W końcu zyskasz skuteczną ochronę, a impreza lub po prostu śniadanie na świeżym powietrzu nie zostaną zepsute przez niekorzystne warunki atmosferyczne.

Zwróć uwagę na to, że markizy doskonale chronią też przed słońcem, co jest tak ważne latem. Wtedy nadmierna ekspozycja może przyprawić Cię o ból głowy, a przede wszystkim zmusi Cię do szukania schronienia w domu. Dzięki zadaszeniu możesz korzystać z ciepłego powietrza, a zarazem cieszyć się przyjemnym cieniem.

Ciekawy wygląd

Markizy są nie tylko praktyczne, ale też stanowią naprawdę ciekawy sposób na ożywienie aranżacji ogrodu, balkonu lub tarasu. Szczególnie wtedy, gdy zdecydujesz się na model z dopasowanym kolorze. Dobrym rozwiązaniem będą różne odcienie szarości, zieleń, granat oraz soczysta czerwień. W ten sposób ożywisz nieco tę przestrzeń, dodasz jej stylu i charakteru. Wówczas z jeszcze większą przyjemnością będziesz zasiadać do porannej kawy. Dodatkowo do wyboru masz naprawdę wiele ciekawych materiałów – gładkich lub wzorzystych. Dzięki temu bez problemu dopasujesz je zarówno do tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych domów.

Łatwa obsługa

Kolejnym atutem markiz jest łatwa obsługa i bezproblemowy montaż. Wystarczy, że wybierzesz model elektroniczny – wtedy wystarczy jedno kliknięcie, aby materiał zaczął się rozwijać lub chować. Cenisz sobie klasyczne rozwiązania? W takim razie na pewno spodobają Ci się markizy na korbkę. Choć wówczas obsługa wymaga nieco więcej wysiłku, to jednocześnie stanowi to doskonałą alternatywę w razie awarii sieci energetycznej. Zauważ także, że specjaliści z pewnością nie będą mieli problemów z montażem markizy. Dlatego możesz ją założyć lub zdemontować w każdej chwili – wtedy, gdy planujesz rozbudowę domu, malowanie czy będziesz chciał wymienić materiał.

Energooszczędne rozwiązanie

Szukasz sposobu na zadaszenie tarasu, a jednocześnie nie chcesz ograniczać ilości promieni słonecznych, które dostaje się do wnętrza domu? Zatem zrezygnuj z altanki i tego typu rozwiązań. W ten sposób stracisz wiele ciepła i światła, co dostrzeżesz we wzroście opłat za ogrzewanie oraz energię elektryczną. Dużo bardziej energooszczędną opcją są markizy tarasowe. W końcu tego typu zadaszenie możesz w każdej chwili schować, co jest szczególnie ważne jesienią, zimą i wczesną wiosną. Dzięki temu korzystasz z tego, co daje natura, a jednocześnie nie rezygnujesz z funkcjonalnego tarasu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%