Zamknij
REKLAMA

5 błędów podczas montażu paneli podłogowych

08:46, 26.10.2021 | materiały partnera
Skomentuj

Panele podłogowe to popularny sposób na wykończenie mieszkania i pomieszczeń biurowych. Obok płytek ceramicznych stanowią najpopularniejszą okładzinę podłogową, jednak charakteryzują się znacznie łatwiejszym montażem. Jakich błędów unikać podczas układania paneli podłogowych?

Zanim rozpoczniesz układanie paneli podłogowych, zacznij od przestudiowania instrukcji obsługi. Każdy rodzaj paneli może być układany inaczej, dlatego próba zamontowania ich na pamięć poskutkuje problemami w końcowym etapie lub nawet zniszczeniem paneli. 

Brak okresu aklimatyzacji 

Choć każdy chce, żeby remonty mieszkań trwały możliwie najkrócej, nie możesz układać paneli natychmiast po ich przywiezieniu na miejsce budowy. Zaleca się, żeby deski podłogowe przeleżały w otwartych opakowaniach w pomieszczeniu, gdzie docelowo trafią, przynajmniej dobę przed ułożeniem. Wówczas wyrówna się ich wilgotność i temperatura z panującymi wewnątrz. Dzięki temu panele w minimalnym stopniu będą się kurczyły i rozszerzały podczas użytkowania. 

Nieodpowiedni stan podłoża 

Zanim zaczniesz układanie paneli podłogowych, musisz ocenić stan podłoża. Powinno być czyste, bez widocznych pęknięć czy łuszczącego się materiału, a także suche. Nie możesz zapominać o sprawdzeniu poziomu i w razie potrzeby wykonania dodatkowej warstwy wylewki. Nie zabieraj się jednak za układanie paneli, jeśli wylewka nie jest jeszcze dokładnie wyschnięta, a procesy wiązania betonu nadal trwają. Nałożenie folii na taką powierzchnię może mieć katastrofalne skutki. 

Układanie paneli podłogowych w niewłaściwym kierunku

Kolejnym popularnym błędem, jest ułożenie paneli w niewłaściwym kierunku względem drzwi wejściowych i okna. Ogólnie obowiązuje zasada, że panele powinno się układać prostopadle do okien. Jeśli w pomieszczeniu nie ma okien lub jest ich kilka, panele powinny być kładzione prostopadle do ściany, w której są drzwi wejściowe. Wyjątkiem jest układanie paneli podłogowych o dekoracyjnych krawędziach lub unikalnej strukturze, które można układać w poprzek, co pozwoli podkreślić ich estetykę. 

Remonty mieszkań po ułożeniu paneli

Wszelkie remonty mieszkań i domów powinieneś zaplanować w taki sposób, żeby układanie paneli podłogowych było ostatnim etapem prac przed wyposażeniem wnętrza. Prowadzenie remontu na nowych panelach nawet pokrytych folią może skutkować ich zniszczeniem, zanim jeszcze zaczniesz eksploatację. Pamiętaj też o dokładnym odkurzeniu i posprzątaniu powierzchni przed ustawieniem mebli, co ochroni panele przed wytarciem. 

Układanie paneli - powierz prace specjalistom

Jeśli planujesz układanie paneli podłogowych i obawiasz się tego zadania, nie musisz wykonywać go samodzielnie. Możesz powierzyć je specjalistom i jednocześnie nie przepłacić. Na stronie zleceniomat.pl za pomocą kalkulatora przedstaw zakres prac, a następnie otrzymasz dokładną wycenę na podstawie stawek rynkowych. Następnie otrzymasz informację z ofertą firm, dla których remonty mieszkań w takim zakresie są codziennością.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%