Zamknij
REKLAMA

Jak podawać psu karmę?

09:02, 04.08.2021 | materiały partnera

Sklepy zoologiczne na bieżąco poszerzają swoje oferty o coraz to ciekawsze akcesoria do karmienia psiaków. Możemy wybierać spośród klasycznych misek wykonanych z rozmaitych materiałów (takich jak np. metal czy plastik) albo zdecydować się na wygodniejsze rozwiązanie, jakim są dozowniki karmy i wody. Prezentują się one fenomenalnie, ale co ważniejsze - dzięki nim zwierzaki mają zapewniony stały dostęp do pokarmu!

Jak powinno wyglądać żywienie psa?

By nasze ukochane czworonogi mogły się cieszyć dobrym zdrowiem, to przede wszystkim musimy dbać o ich dietę, która powinna być właściwie zbilansowana.  Nie istnieje uniwersalne żywienie, bowiem każdy pupil ma inne wymagania i jest to zależne od tego, na jaki znajduje się etapie życie, jaką cieszy się kondycją zdrowotną, czy chociażby jakie ma zapotrzebowanie energetyczne. Karmy dla psów według etapu życia możemy znaleźć w szerokiej ofercie produktów sklepu zoologicznego Watah pod adresem: https://karmawataha.pl.

Jednak nie tylko karma dla psa jest ważna. Istotne jest również, aby pupil miał zapewnione odpowiednie akcesoria do jej podawania. Niesłabnącą popularnością nadal cieszą się tradycyjne miski. Są one dostępne w wielu różnych wersjach. Małe, duże, metalowe, plastikowe, w kształcie kwadratu i wiele innych! Są one dobrą propozycją, lecz znacznie ciekawszą alternatywą są dozowniki, które coraz częściej pojawiają się w domach, w których mieszkają psiaki. Mają one doskonały wygląd, więc pasują do każdego wnętrza. Podobnie jak miski są one oferowane w kilku wariantach, zatem bez problemu możemy dopasować takie urządzenie np. do indywidualnych potrzeb czworonoga.

Dozowniki karmy, czyli czym tak naprawdę one są?

Dozowniki karmy to pewnego rodzaju urządzenia, które zdobywają coraz większą popularność. Są one zbudowane właściwie z dwóch elementów - miski (znajduje się na dole) oraz pojemnika z karmą (znajduje się u góry). Zainteresowani mogą zdecydować się na manualne dozowniki karmy lub wygodniejszą wersję - automatyczną. Zasadniczą różnicą, jaką między nimi występuje, to taka, że w przypadku tych pierwszych to opiekunowie muszą uzupełniać miskę, natomiast jeśli chodzi o te drugie - dozownik automatycznie dostarcza do miski odpowiednią ilość karmy o ustalonej porze.

Większość takich urządzeń wyposażona jest również w pomocne antypoślizgowe stopki, które ograniczają ich ruchy, podczas gdy zwierzak z niego korzysta. Bez wątpienia możemy stwierdzić, że takie dozowniki karmy to świetny wybór- w końcu są one estetyczne oraz występują w wielu wzorach i kolorach. W ofertach sklepów zoologicznych możemy znaleźć m.in. dozowniki z przezroczystymi ściankami i jest to wygodna propozycja, bowiem na bieżąco możemy kontrolować, ile zostało karmy na kolejne dni. Jest to zatem proste urządzenie, które nie kosztuje wiele, a zdecydowanie ułatwia codzienność!

Dlaczego warto stosować dozowniki karmy?

Stosowanie dozowników karmy wiąże się z wieloma zaletami. Jedną z nich jest fakt, że skutecznie zabezpieczają one jedzenie psa przed owadami i zanieczyszczeniami. Pomagają również w utrzymaniu kontroli nad ilością pokarmu, jaką zjada pupil. To szczególnie ważne, jeśli chodzi o otyłe zwierzaki. Dzięki ograniczeniom dozownika nawet, jeśli pies będzie chciał zjeść większą ilość pokarmu, to będzie to niemożliwe. Na rynku dostępne są również modele dozowników, które są wyposażone w wagę. To bardzo fajne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu dokładnie wiemy, jakie porcje karmy dostaje czworonóg. Niezaprzeczalną zaletą jest też to, że tego typu urządzenia sprawiają, że jedzenie dłużej zachowuje świeżość. Co więcej, producenci oferują również nowoczesne modele np. dające możliwość sterowania telefonem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%