Zamknij
REKLAMA

Pożyczki na dowód online - czym się różnią od kredytów?

00:00, 26.07.2021 | materiały partnera

Wbrew powszechnemu mniemaniu, kredyt i pożyczka nie są dokładnie takimi samymi instrumentami finansowymi. Co prawda pomagają one sfinansować drobne, a także nieco większe wydatki, jednak udzielają ich różne instytucje na zupełnie różnych warunkach. Czym dokładnie różni się pożyczka na dowód od kredytu?

Pożyczki na dowód online z Saverium - czym są?

Pożyczkę na dowód online możemy zaciągnąć poprzez kanały zdalne, bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko spełnić odpowiednie warunki, jaki stawiają przed klientami firmy pożyczkowe. Oczywiście każdy klient musi posiadać dowód osobisty, który w naszym kraju jest podstawowym dokumentem pozwalającym na identyfikację danej osoby. Poza tym przyszli pożyczkobiorcy muszą posiadać polskie obywatelstwo, rachunek bieżący w polskim banku, numer telefonu zarejestrowany u polskiego operatora oraz adres mailowy. Aby móc zaciągnąć pożyczkę na dowód online, należy mieć ukończone 18 lat i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Sama procedura przyznania pożyczki jest bardzo prosta - wystarczy tylko wypełnić odpowiedni wniosek, a w krótkim czasie możemy cieszyć się pieniędzmi na naszym koncie. Nie będziemy do tego potrzebowali żadnych zaświadczeń, gdyż zdecydowana większość firm pożyczkowych udziela pożyczek na podstawie złożenia oświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na pożyczki na dowód online z Saverium? Ponieważ mamy możliwość porównania dużej liczby ofert i wybrania takiej, która w danym momencie jest dla nas najkorzystniejsza. 

Jak uzyskać kredyt?

W przeciwieństwie do pożyczki, kredytu może udzielić jedynie bank. Jest to bardzo specyficzny produkt, zarezerwowany tylko i wyłącznie dla tejże instytucji finansowej. Aby bank udzielił nam kredytu, musimy wykazać się zdolnością kredytową. Im większa kwota kredytu, tym większa zdolność finansowa będzie wymagana. Za osoby, które taką zdolność posiadają, uznaje się kredytobiorców ze stałym źródłem dochodu, z czystą historią kredytową, niezadłużonych. Niestety, wymogi banków są bardzo wyśrubowane, przez co nie każdy może starać się o kredyt. Co więcej, o ile pożyczkę na dowód online możemy otrzymać bez wychodzenia z domu, o tyle w przypadku kredytu jest to niemożliwe. Banki starają się co prawda upraszczać procedury, jednak w dalszym ciągu osobista wizyta w oddziale jest koniecznością. Dodatkowo samo oczekiwanie na decyzję banku odnośnie przyznania pieniędzy trwa o wiele dłużej, niż w przypadku pożyczki na dowód online. Często mówimy tutaj o kilku tygodniach, a nawet miesiącach, które upływają od momentu złożenia wniosku kredytowego do otrzymania pieniędzy na konto.

Kredyt czy pożyczka - co wybrać?

Pożyczki na raty i kredyty spłacamy w ratach, na które poza pożyczonym kapitałem składają się również odsetki i prowizja. Niemniej jednak na tym kończą się właściwie wspólne cechy obu produktów finansowych. Pieniądze z pożyczki możemy wydać na dowolny cel, natomiast te, pochodzące z kredytu muszą mieć ściśle określone przeznaczenie. Co więcej, pożyczka na dowód online może zostać przyznana nawet osobom, które nie mają wysokiej zdolności kredytowej. To zaś sprawia, że warto sięgnąć po pożyczkę, szczególnie jeśli nie potrzebujemy bardzo wysokich kwot pieniężnych. Kredyt natomiast sprawdzi się w sytuacji, w której potrzebujemy znacznych środków finansowych, na przykład na budowę domu. Warto pamiętać, że zarówno kredyt, jak i pożyczka na dowód online, udzielane są przez zaufane instytucje, nad którymi kontrolę sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%