Zamknij
REKLAMA

Jak wkomponować akwarium w wyposażenie domu

13:39, 12.03.2021 | materiały partnera

Akwarium jest bardzo efektownym elementem dekoracyjnym we wnętrzu, który będzie zachwycać nie tylko Ciebie, ale także Twoich gości.

Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem akwarium do swojego wnętrza lub zamierzasz wbudować je w meble, możesz wybrać akwarium wykonane na zamówienie. Obecnie wiele firm już oferuje nam taką możliwość. Jeśli myślisz o dużym akwarium, zdecydowanie lepiej jest skorzystać z tej opcji, ponieważ ważne jest, aby zadbać o całą technologię i wszystko wokół. Oczywiście ważna jest również konstrukcja, ponieważ akwarium o dużej pojemności z pewnością będzie miało znacznie mocniejszą konstrukcję. Weźmy pod uwagę, że na przykład 100-litrowe akwarium waży 100 kg. I to zdecydowanie należy wziąć pod uwagę.

Jeśli nie chcesz dużo inwestować w akwarium, pamiętaj, że dostępne są zestawy akwariowe z szafkami. Taka szafka pod akwarium posłuży również jako schronienie dla całego wyposażenia akwarium, takiego jak filtry, ale również jako miejsce na wszelkie potrzeby akwarysty. W ofercie e-sklepów znajdują się szafki o różnych wymiarach, kształtach i kolorach.

Znalezienie odpowiedniej szafki do akwarium może być trudne. Możesz tego uniknąć instalując akwarium w ścianie. W dzisiejszych czasach, gdy w mieszkaniu mamy zredukowane ścianki działowe i dzięki temu powstała dla nas przestrzeń wielofunkcyjna, możemy wykorzystać akwarium jako przegrodę oddzielającą poszczególne sektory przestrzeni. Wbudowane akwarium daje nam możliwość podziwiania go z obu stron.

Podstawowe wymagania dotyczące umieszczenia akwarium

- z dala od bezpośredniego światła słonecznego

- w pobliżu gniazdka elektrycznego

- ciche miejsce, aby ryby nie bały się

- najlepiej w strefie relaksu

- w przypadku akwariów wielkogabarytowych w pobliżu ściany nośnej

Rozmiar akwarium

Niestety przy doborze wielkości akwarium nie obowiązuje tutaj zasada, że im mniejsze akwarium, tym mniej pracy. Wręcz przeciwnie, bardzo trudno jest założyć ekosystem w małym akwarium i dlatego należy zacząć od około 100 litrów objętości akwarium. To w zasadzie klasyczny rozmiar. Jeśli chodzi o wysokość akwarium, nie powinna przekraczać więcej niż pół metra. Dzieje się tak zarówno z praktycznego powodu, ponieważ podczas pielęgnacji lub sadzenia roślin trzeba zanurzać ręce w akwarium, a także dlatego, że jeśli oświetlenie nie będzie wystarczająco silne, rośliny nie będą dobrze rosnąć.

Dekoracje w akwarium

Aby akwarium spełniało funkcję estetyczną musimy również odpowiednio zaopatrzyć je w dekoracje. Zdecydowanie będziemy preferować naturalne dekoracje, takie jak piaski akwariowe, różne podłoża, korzenie i kamienie. Oczywiście żywe rośliny są również bardzo dekoracyjne, co razem z przepływającymi rybami stworzy nam piękny klimat.

Odpowiednio zaaranżowane akwarium to klejnot designu, który zdobi każde wnętrze.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%