Zamknij
REKLAMA

Banki głosów online - jak zamówić nagranie lektorskie?

09:32, 10.02.2021 | materiały partnera

Specjalne serwisy jak banki głosów online są obecnie bardzo popularne. Kto z nich korzysta? Jakie usługi można w nich zamówić?

Bank głosów – co to jest?

Pod pojęciem jak bank głosów znajduje się rodzaj specyficznej bazy, w której znajdują się próbki nagrań głosów lektorskich wraz z informacjami o lektorach. Tego typu bazy stosowane są w celu znalezienia najlepszego lektora do różnych celów, na przykład nagrania reklamy czy realizacji audiobooka.

Internetowe bazy głosów lektorskich są dostępne online, dlatego można uzyskać do nich natychmiastowy dostęp na swoim komputerze lub smartfonie – bez potrzeby rejestracji i wnoszenia opłat. To powoduje, że serwisy te stały się bardzo popularne i dzisiaj korzysta z nich tak wielu użytkowników.

Kto najczęściej używa banków głosów?

Serwisy online jak bank głosów są najczęściej odwiedzane przez agencje reklamowe odpowiedzialne za przygotowanie reklam, w tym reklam telewizyjnych, radiowych, reklam w przestrzeni publicznej, na przykład w galeriach handlowych.

Warto jednak wskazać, że banki głosów mogą być używane również przez klientów, którzy chcą bezpośrednio zamówić nagrania lektorskie, na przykład przez firmy, organizacje, fundacje, samorządy i inne. Istnieje także możliwość zamówienia nagrania jako osoba prywatna, na przykład wtedy, gdy chce się wykonać jakiś projekt.

Jak znaleźć lektora w bazie głosów online?

Aby wybrać odpowiedniego lektora online, nie trzeba poświęcać długich godzin na odsłuchiwanie próbek głosów po kolei. Każdy dobry bank głosów posiada specjalną wyszukiwarkę oraz filtry, które mogą być ustawione tak, aby wybrać najlepszego lektora.

Przykładowo, w bazie można łatwo określić płeć i wiek lektora, wybrać określony tembr jego głosu, a nawet sprawdzić informacje o jego popularności, gdy chce się wybrać osobę, która ma rozpoznawalny głos. Po zawężeniu kryteriów wyszukiwania znalezienie właściwego lektora jest znacznie łatwiejsze.

Jakie usługi oferują banki głosów?

Za pomocą banku głosów online można nie tylko wyszukać dobrego lektora, ale równie zamówić nagranie lektorskie. To wygodne rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że nie trzeba wówczas wychodzić z biura albo z domu, by otrzymać profesjonalny materiał.

Aby otrzymać nagranie, należy skontaktować się z bankiem głosów, podając informacje o wybranym lektorze oraz o nagraniu. Następnie studio skontaktuje się z lektorem i wykona nim nagranie – nawet w przeciągu paru dni od złożenia zamówienia. Gotowy materiał przekazywany jest do klienta na podany przez niego adres e-mailowy lub jest dostępny do pobrania online.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%