Zamknij
REKLAMA

Powrót do e-szkoły - 3 przedmioty, które mogą się przydać do nauki online

12:14, 25.08.2020 | materiały partnera

Jak co roku pierwszy września to data powrotu najmłodszych do szkoły. Z powodu pandemii ten rok szkolny może wyglądać nieco inaczej niż wszystkie wcześniejsze. Nie jest pewne, czy studenci i uczniowie szkół średnich w ogóle wrócą do szkół oraz uczelni. Uczniowie szkół podstawówek mają wrócić do normalnej nauki, jednak sytuacja wirusowa jest dynamiczna. Może się okazać, że w Twoim domu przyda się zestaw do e-nauki, czyli:

  • wydajny komputer,
  • funkcjonalna drukarka wielozadaniowa,
  • zestaw słuchawkowy z mikrofonem.

Wydajny komputer

Ostatnie miesiące ubiegłego roku szkolnego nauczyły wszystkich rodziców, że wydajny komputer to podstawa nauki online. To właśnie za pośrednictwem komputera przekazywane były wszystkie zadania domowe, prowadzono naukę i wirtualne lekcje. Dobry komputer dla ucznia nie musi być super wydajny i wyposażony w wydajną kartę graficzną. Wystarczy, że będzie można odtwarzać na nim podstawowe pliki i prezentacji, a także łączyć się z siecią. Jak wynika z badań niektórych psychologów, jeśli dany komputer będzie przeznaczony tylko do pracy i nauki, będzie ona wydajniejsza. Warto zatem wybrać taki model, w którym gry komputerowe nie będą odtwarzane wydajnie.

Funkcjonalna drukarka wielozadaniowa

Dzieci przyzwyczajone są do nauki i czytania z tradycyjnych książek. Dla poprawy wydajności ich pracy warto wydrukować dokumenty i pomoce naukowe przesyłane drogą elektroniczną. W domu, gdzie odbywa się nawet częściowa nauka online, potrzebna jest nie tylko drukarka. Dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie wielofunkcyjne. Z jego pomocą uczeń będzie mógł wydrukować wybrany dokument i nanieść na niego swoje zapiski lub rozwiązać zadania. Następnie dokument może zeskanować i przesłać z powrotem do nauczyciela. Wybór urządzenia powinien być zależny od częstotliwości drukowania. Warto sięgnąć też po urządzenia, które zapewniają ekonomiczną i jednocześnie wydajną pracę. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat urządzeń wielofunkcyjnych do drukowania, informacje znajdziesz w artykule pod linkiem https://gorzowianin.com/wiadomosc/15259-drukarka-%E2%80%93-jak-wybrac-idealna-podpowiadamy.html.

Zestaw słuchawkowy z mikrofonem

Lekcje online często wymaga aktywności od uczniów. Nie da się komfortowo uczestniczyć w nich, jeśli istnieją problemy z komunikacją. W związku z tym dobry zestaw słuchawkowy z mikrofonem pozwoli dziecku na aktywność w czasie lekcji. Dodatkowo pozwoli skontaktować się z przyjaciółmi czy znajomymi i porozmawiać z nimi. Połączenie wizji i fonii da namiastkę prawdziwego spotkania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%