Zamknij
REKLAMA

Internet w podróży – jak zadbać o dobre połączenie w każdym miejscu?

15:33, 04.08.2020 | materiały partnera

Jesteś osobą, która często podróżuje w sprawach zawodowych lub prywatnych? Zadbaj więc o to, aby zawsze mieć możliwość wygodnego korzystania z sieci – gdziekolwiek jesteś. Pozwala na to szybki internet mobilny.

 

Dlaczego w podróży potrzebujesz internetu mobilnego?

Jeśli często się przemieszczasz pomiędzy różnymi miejscowościami, to wybór internetu mobilnego będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż łącze kablowe czy światłowodowe. Wynika to z faktu, że tylko internet mobilny możesz zabrać ze sobą w różne miejsca. Ze stacjonarnej sieci możesz natomiast korzystać jedynie w zasięgu sieci Wi-Fi – zwykle w domu i jego bezpośrednim otoczeniu.

Z internetem mobilnym możesz łączyć się nie tylko w pociągu czy autobusie, lecz także na otwartej przestrzeni oraz w różnego typu budynkach, takich jak np. miejsca noclegowe, sale konferencyjne, restauracje, sklepy czy przychodnie. Wiele polskich miejscowości, głównie wiejskich, pozostaje jeszcze poza zasięgiem internetu światłowodowego.

Może się okazać, że po dotarciu do celu podróży nie będzie możliwe korzystanie z szybkiego łącza, lecz znacznie wolniejszej i mniej stabilnej sieci radiowej czy satelitarnej. Internet mobilny, zwłaszcza LTE, zapewnia bardzo szybki transfer, nawet do 300 Mb/s. Działa stabilnie bez względu na warunki pogodowe.

 

Jak wybrać dobry internet mobilny do podróży?

Aby możliwe było komfortowe korzystanie z internetu mobilnego w podróży, konieczne jest znajdowanie się w strefie zasięgu. Przed wyborem oferty warto się więc upewnić, jakie miejscowości obejmuje zasięg sieci operatora, z którego usługi zamierzasz skorzystać. Istotne jest, aby był to zasięg LTE, ponieważ pozostałe standardy (3G, 3,5G czy 2G) zapewniają znacznie niższą szybkość internetu. Strony internetowe będą się wtedy długo wczytywać, a odtwarzane filmy zacinać.

Dostęp do internetu mobilnego jest możliwy zarówno na telefonie, tablecie, jak i komputerze. Aby móc korzystać z sieci, potrzebujesz karty SIM operatora. Jeżeli chcesz przeglądać strony z poziomu komputera stacjonarnego czy laptopa, konieczne będzie umieszczenie karty w mobilnym modemie lub routerze. Są to urządzenia, które umożliwiają przekazanie sygnału w celu nawiązania połączenia. Dla osób korzystających z internetu głównie w domu (np. w miejscu noclegowym) dobrym rozwiązaniem może okazać się router, który w stabilny sposób odbiera sygnał i przekazuje go do komputera. Przenośny modem jest jednak znacznie mniejszy i nie wymaga podłączenia do prądu. Wystarczy podpiąć go do portu USB w laptopie. Dlatego świetnie sprawdza się np. w autobusie czy pociągu.

Połączenie się z internetem wymaga posiadania pakietu danych w sieci komórkowej. Po jego wykupieniu otrzymujesz limit transferu do wykorzystania. Im więcej GB jest dostępnych w ramach pakietu, tym dłużej możesz korzystać z internetu.

  • Jeżeli zamierzasz jedynie przeglądać strony internetowe czy odbierać pocztę, wtedy powinien wystarczyć pakiet 10 GB.
  • Jeśli jednak planujesz oglądać filmy, grać w gry online czy korzystać z serwisów streamingowych, wtedy będziesz potrzebować minimum 30 GB.
  • Najlepiej zdecydować się na taki pakiet, który po wyczerpaniu transferu nadal umożliwia surfowanie po sieci, tylko w mniejszej prędkości.

Przy wyborze oferty internetu mobilnego warto ponadto zwrócić uwagę, czy operator oferuje dodatkowe usługi w pakiecie, np. system antywirusowy.

 

Wybierz jeden z pakietów internetu mobilnego w Netii

Netia oferuje swoim klientom internet mobilny w trzech wariantach – 10 GB, 30 GB oraz „Internet bez limitu”, pozwalający nadal sprawnie przeglądać strony po wyczerpaniu 100 GB transferu. W dwóch pierwszych opcjach (10 GB i 30 GB), użytkownik dostaje bezpłatnie przenośny modem na czas trwania umowy. W ofercie „Internetu bez limitu” w komplecie można otrzymać stacjonarny router, a także usługę „Bezpieczny Internet”. Więcej porad ułatwiających wybór internetu mobilnego do podróży i nie tylko znajdziesz na blogu Netii.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA