Zamknij
REKLAMA

Sposób na usunięcie zbędnego owłosienia

08:34, 05.06.2020 | materiały partnera

Depilacja jest to zabieg kosmetyczny, który polega na usunięciu zbędnego owłosienia ciała. Z zabiegów tych korzysta z roku na rok coraz większa grupa osób, szczególnie kobiet. Depilowane mogą być różne części ciała, różne są też rodzaje depilacji. Decydując się na takie działanie, należy dokładnie sprawdzić, na co się zdecydować i co okaże się akurat w naszym przypadku jak najlepszym rozwiązaniem.

Rodzaje depilacji

Wyróżnia się dwa rodzaje depilacji. Jedną z nich jest permanentna, która polega na trwałym usunięciu włosów, gdzie te nigdy nie odrastają lub wyrastają, ale są bardzo słabe, cienkie i jasne. Wyróżnić tutaj można między innymi fotodepilację, jak również i depilację laserową. Drugim rodzajem jest depilacja czasowa, która jest dużo bardziej popularna, łatwiej dostępna i tańsza. Taki zabieg można wykonać w domu, bez potrzeby umawiania się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Grunt to wybrać odpowiednie dla siebie kosmetyki elarto.pl/78-depilacja. W przypadku depilacji czasowej zdecydować można się na chemiczną, gdzie używa się specjalnych kremów i mechaniczną, gdzie wykorzystuje się między innymi wosk, pastę cukrową oraz elektryczne depilatory.

Wykorzystywanie odpowiednich kosmetyków do depilacji

Jeśli chcemy postawić na depilację w warunkach domowych, to możemy wykorzystać w tym celu odpowiednie kosmetyki. Na rynku dostępne są różne ich rodzaje, w zależności od tego, jaką metodę wybierzemy, jaki efekt chcemy uzyskać i czy jesteśmy uczuleni na którykolwiek ze składników danych preparatów.

Depilacja chemiczna, która wykorzystuje między innymi użycie kremów, stanowi idealną alternatywę dla depilatorów, dla wosku i pasty cukrowej. Jak więc działa? Należy na dany obszar nałożyć stosowny krem, który w swoim składzie posiada między innymi kwas tioglikolowy. Ten rozpuszcza keratynę, a więc naturalny budulec włosa. W ten sposób te się rozpuszczają. Taką depilację należy średnio powtarzać co 2 - 3 tygodnie. Należy pamiętać przy tym, że kremy posiadają silne mieszanki chemiczne, które mogą nas uczulać. Zanim więc nałożymy daną warstwę na większy obszar ciała, warto wcześniej sprawdzić reakcję uczuleniową na mniejszym kawałku skóry. Jeśli reakcja nie występuje, nakładamy krem na odpowiedni czas wyznaczony przez producenta, a następnie specjalną szpatułką lub gąbką, delikatnie ściągamy cały krem. I to wszystko.

A jak wygląda kwestia używania wosku lub pasty cukrowej? W przypadku użycia wosku, na skórę nakłada się rozgrzany wcześniej wosk, a następnie przykrywa się go specjalnym kawałkiem papieru, Kiedy wosk wyschnie, należy taki papier gwałtownym ruchem ręki po prostu oderwać. Jeśli chodzi o pastę cukrową, zasada działania jest taka sama, jednak taka pasta dostępna jest w formie kulki, którą to należy rolować.

Wybór odpowiednich kosmetyków

Sam zabieg, jeśli przeprowadzimy w odpowiedni sposób jest w stanie pozwolić nam uzyskać zamierzony efekt. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że niezbędnym elementem są odpowiednie kosmetyki. To właśnie one tak naprawdę stanowią podstawę do tego, by całość została przeprowadzona w odpowiedni sposób i z zamierzonym efektem. Wśród wielu różnorodnych produktów, rynek ma nam do zaoferowania naprawdę bardzo wiele ciekawych i wartych uwagi kosmetyków do depilacji, jak również i akcesoriów, które są w stanie nam pomóc taką depilację w odpowiedni sposób przeprowadzić. W ofercie dostępnych produktów mamy między innymi ampułki opóźniające odrost włosków, kremy do depilacji, aplikatory do wosku elarto.pl/preparaty/18512-starpil-krem-regenerujacy-po-depilacji-woskiem-starsoft, a także różnego rodzaju kosmetyki do wykorzystania po depilacji, tak, aby zmniejszyć ból i zminimalizować dyskomfort. Wybierając odpowiedni sklep, trafić można na naprawdę bardzo szeroką ofertę, która jest w stanie w 100% spełnić nasze potrzeby, wymagania i oczekiwania. Jeśli takiego miejsca w sieci szukamy, powinniśmy przejrzeć wachlarz ofertowy, sprawdzić ceny i dopiero wtedy zdecydować się na wybór takiego sklepu, w ofercie którego znajdą się niezbędne dla nas kosmetyki i dodatki do depilacji.

Najlepsza metoda depilacji

Każda osoba, która chce postawić na trwałą lub czasową depilację, może zdecydować się na konkretny zabieg, który da mu większe lub mniejsze zadowolenie i satysfakcję. Jedne osoby preferuję kremy i całkowicie bezbolesne usuwanie włosów, inne decydują się wybrać wykorzystanie wosku lub pasty cukrowej. Niektóre osoby wybierają z kolei depilatory, w których to wykorzystuje się między innymi działanie obrotowej głowicy, która to wyrywa włoski wraz z cebulkami. Taka depilacja jest najbardziej bolesna, ale jednocześnie i najtrwalsza, bowiem efekty utrzymują się na skórze nawet przez kilkanaście miesięcy.

Można zdecydować się na wizytę w salonie kosmetycznym, a można i wybrać samodzielny zabieg depilacji. Wszystko zależy od tego, ile mamy pieniędzy, czy potrafimy sami takie działania wykonać i czy trafiliśmy na kosmetyki, które nam w tym pomogą. Jedno jest pewne - depilacja to najlepszy sposób, by cieszyć się w pełni gładką skórą każdego dnia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA