Zamknij
REKLAMA

Zalety wyboru domu z drewna klejonego

08:32, 05.06.2020 | materiały partnera

Chcąc zbudować idealny dom, taki, który będzie w 100% energooszczędny, a do tego piękny i solidny, z całą pewnością warto wybrać rozwiązanie, jakim są domy drewniane z drewna klejonego. Opcja ta cieszy się niezwykle dużą popularnością i wybierana jest ona przez klientów, którzy w jednej inwestycji chcą zyskać wszystko to, co najlepsze i trafione w dziesiątkę. Zalet wyboru takiego rozwiązania jest bardzo dużo, dlatego też warto się na nich skupić, aby móc otrzymać jak najlepsze z możliwych rozwiązania.

Inwestycja w dom marzeń

Wiadomo, iż kluczowe znaczenie w budownictwie ma to, aby inwestor był w pełni zadowolony z danej inwestycji. Choć domy tradycyjne murowane wciąż wybierane są najczęściej, to wciąż rośnie zainteresowanie właśnie domami drewnianymi konsbud.com/blog-eksperta/system-hbe-w-polsce. Niestety, ale wiedza na chwilę obecną jest znacząco ograniczona, a to sprawia, że ludzie nie wiedząc o czymś, boją się na to postawić. A szkoda! Domy drewniane z drewna klejonego opierają się na systemie HBE. Wykorzystuje się w nich technologię modułową, a nie szkieletową, zyskując trwałe, solidne i mocne rozwiązanie, dzięki któremu może powstać prawdziwy dom z marzeń. Idealny pod względem wyglądu, wykonania, jak również praktyczności. Ekologiczny, energooszczędny i bezpieczny. Czyż można więc chcieć czegoś więcej?

Energooszczędne rozwiązanie

Jednym z najważniejszych elementów, na jakich na pewno należy się skupić, to energooszczędność takiego budynku. Nie tylko jesteśmy w stanie na taką inwestycję wydać mniej pieniędzy, ale same rachunki za prąd okazują się być nawet o 70% niższe. Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Dzięki odpowiedniej izolacji, a także wykorzystaniu drewna jako materiału budowlanego, ogrzewanie domu jest znacząco ograniczone. Drewno otrzymując ciepło z energii słonecznej, pobiera je tylko w zewnętrznej części, a następnie je oddaje. W ten sposób latem w takim wnętrzu jest chłodno, a my możemy czuć się w pełni komfortowo. Zimą z kolei ciepło utrzymuje się we wnętrzu, a więc nie musimy opalać domu tak, jak w przypadku obiektów murowanych. Czyż więc nie warto postawić na własną przestrzeń do życia, która z jednej strony będzie piękna, w której będziemy czuli się komfortowo, która będzie idealna dla naszego zdrowia, a jednocześnie i tania w utrzymaniu? Domy w systemie HBE to najlepszy wybór, jakiego tylko każdy może dokonać.

Najlepszy mikroklimat

Jednym z kluczowych elementów, na jakich na pewno warto się skupić, jeśli w grę wchodzą domy drewniane jest odpowiedni mikroklimat. Dlaczego jest on tak ważny? Przede wszystkim z racji tego, że dzięki niemu możemy w takim wnętrzu zdecydowanie lepiej się czuć. Przyjemne oddychanie, lepszy sen, większy komfort, lepsza koncentracja. To wszystko i jeszcze więcej są w stanie zagwarantować nam ekologiczne domy drewniane z drewna klejonego. W przypadku domów murowanych, w pierwszych latach bardzo często pojawia się wilgoć wynikająca przede wszystkim z wykorzystania odpowiednich materiałów budowlanych. Konieczne jest w takich przypadkach ogrzewanie budynku, aby tą wilgoć zmniejszyć. W przypadku domów drewnianych - wprowadzamy się od razu do suchej przestrzeni, która jest idealna, by było nam w niej po prostu doskonale.

Szybka inwestycja

Niezwykle dużą zaletą, jeśli chodzi o domy drewniane w systemie HBE konsbud.com/oferta-konsbud jest to, że można postawić je w bardzo szybkim czasie. Nie musimy czekać wiele miesięcy, a nawet lat, by cała inwestycja mogła zostać ukończona. W tym przypadku otrzymujemy szybkość, jaka dla wielu odgrywa kluczowe znaczenie. Jak więc wygląda całość prac nad budową domu drewnianego? W pierwszej kolejności należy wykonać projekt, który jest niezwykle ważny, bowiem to od niego właśnie zależy, jak taki budynek będzie prezentował się w rzeczywistości. Można wybrać gotowe projekty firm, które takie domy oferują, a można również i zdecydować się na stworzenie pomysłu całkowicie od nowa, tak, jak tylko chce tego sam klient. Najważniejsze jest to, aby tak dopasować ofertę i stworzyć konkretne rozwiązanie, by okazało się być ono po prostu idealne i perfekcyjne.

Kiedy projekt zostanie zaakceptowany, następnym bardzo ważnym elementem jest wykonanie gotowych elementów na hali produkcyjnej. To tak naprawdę tam wykonywana jest cała konstrukcja i w częściach trafia ona na miejsce budowy. Tam na wylanych wcześniej fundamentach, układana jest ona w jedną całość. W przypadku małych domów do 120 metrów kwadratowych, taką konstrukcję w systemie HBE można wykonać w zaledwie trzy dni, a w przypadku domów nieco większych, maksymalnie do sześciu dni. Jeśli klient życzy sobie gotowy projekt do pełnego stanu deweloperskiego, taki również można otrzymać. W takich przypadkach czas pracy wynosi około 12 tygodni. Czyż więc nie jest to doskonała opcja dla ludzi ceniących sobie jakość idącą z szybkością działania? Jesteśmy przekonani o tym, że jak najbardziej tak.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA