Zamknij
REKLAMA

Auto detailing w Warszawie. Czemu warto postawić na folię ochronną?

11:45, 07.04.2020 | materiały partnera

Kupno samochodu to dla wielu z nas jedna z największych inwestycji. Nic więc dziwnego, że wydając kilkadziesiąt tysięcy złotych, chcemy zrobić wszystko, by auto jak najdłużej zachowało swoje właściwości i piękny wygląd. W tym celu możemy przeprowadzić wiele zabiegów. Jednym z najpopularniejszych jest regularne mycie i woskowanie karoserii. Jeszcze lepsze efekty może jednak przynieść oklejenie nadwozia specjalną folią ochronną.

 

  1. Auto detailing w Warszawie. Folia ochronna – jak działa?

  2. Car detailing w Warszawie. Folia ochronna – ile kosztuje?

  3. Auto detailing w Warszawie. Folia ochronna – gdzie założyć?

 

Oklejenie karoserii folią przynosi właścicielowi auta szereg korzyści. Najważniejsza jest z całą pewnością ochrona przed uszkodzeniami. Te mogą wynikać z działania różnych czynników, takich jak opady (w szczególności grad), podnoszone z jezdni drobinki piasku, sól drogowa, kamienie, wilgoć, ptasie odchody i wiele innych. Warto więc poznać to rozwiązanie bliżej i dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działają folie ochronne oraz gdzie należy się skierować, by mieć pewność, że nasze auto zyska dobrze wyglądające i, co najważniejsze, niezawodne zabezpieczenie.

 

Auto detailing w Warszawie. Folia ochronna – jak działa?

Folię ochronną na samochód można porównać do swego rodzaju płachty. Przylega ona bardzo ciasno do wszystkich elementów karoserii, chroniąc w ten sposób lakier przed zarysowaniami. Co ważne, jest ona zakładana w ten sposób, by nie ograniczać ruchomości poszczególnych elementów nadwozia. Po założeniu folii możemy więc bez problemów otwierać drzwi, maskę oraz klapę bagażnika.

 

Folia ochronna jest w stu procentach przezroczysta, co oznacza, że w żaden sposób nie zmienia ona koloru lakieru. Cechuje się stosunkowo dużą wytrzymałością, nie jest jednak tak, że nie ulega uszkodzeniom. Na szczęście folię w dowolnym momencie można zdemontować i, w razie konieczności, założyć nową. To koszt znacznie mniejszy niż ponowne lakierowanie auta, poza tym zachowujemy w ten sposób fabrycznie nałożoną powłokę. Dzięki temu, kiedy będziemy chcieli sprzedać auto, jego wartość nie spadnie tak bardzo.

 

Car detailing w Warszawie. Folia ochronna – ile kosztuje?

Wielu producentów zapewnia, że ich folia na samochód przetrwa bez problemów kilkanaście lat (gwarancja obejmuje także brak oddziaływania na lakier oraz odporność na szkodliwe działanie substancji chemicznych). Tak długi okres ochrony lakieru sprawia, że założenie folii nie jest małą inwestycją. Jeśli jednak pod uwagę weźmiemy fakt, że dzięki niej możemy zaoszczędzić sporą sumę, którą musielibyśmy wydać na wizyty w warsztacie lakierniczym, okazuje się, że wydatek nie jest już tak dotkliwy. Ostateczny koszt całego zabiegu jest zależny od różnych czynników – między innymi modelu auta.

 

Duże znaczenie ma również to, które elementy zostaną oklejone. Foliowaniu możemy bowiem podać zarówno całą karoserię, jak i tylko te elementy, które w największym stopniu narażone są na szybkie zużycie. Tu wspomnieć należy przede wszystkim o maskę, błotniki, progi, obudowę lusterka, klamki, zderzak, lampy lub nadkola.

 

Auto detailing w Warszawie. Folia ochronna – gdzie założyć?

Poprawne założenie folii ochronnej wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i posiadania wysokich umiejętności. Zdecydowana większość z nas nie będzie więc w stanie zrobić tego we własnym garażu. By mieć pewność, ze efekt będzie zadowalający, a folia nie przyczyni się do uszkodzenia lakieru, zadanie to powinniśmy powierzyć profesjonalnej firmie oferującej auto detailing w Warszawie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA