Zamknij
REKLAMA

Mini wieża, głośnik Bluetooth czy gramofon? Jak rozkręcić imprezę?

15:45, 27.03.2020 | materiały partnera

Rozkręcenie imprezy to niełatwa sprawa – zwłaszcza gdy nie mamy pod ręką odpowiedniego sprzętu nagłośnieniowego. Niektóre osoby rezygnują z zakupu takiego urządzenia z obawy, że jego cena może okazać się dla nich zbyt wysoka. Niesłusznie! Koszt zakupu takiego sprzętu często nie przekracza nawet 500 złotych. Mini wieża, głośnik Bluetooth czy przeżywający właśnie swój renesans gramofon – na czym najlepiej odtwarzać muzykę? Sprawdź plusy i minusy każdego rozwiązania.

Głośnik Bluetooth – dla tych, którzy często imprezują poza domem

Kiedy kilka lat temu na rynku pojawiły się pierwsze głośniki bezprzewodowe, nikt nie przypuszczał, jak szybko zaskarbią sobie one sympatię klientów na całym świecie. Stało się jednak inaczej i dziś to właśnie po nie sięgamy najchętniej, chcąc wzbogacić swoją imprezę o ciekawy muzyczny podkład.

Tym, co decyduje o popularności głośników Bluetooth, jest nie tylko ich atrakcyjna cena, ale też wyjątkowa poręczność – większość modeli bez problemu schowasz do małego plecaka lub… przyczepisz do szlufki na spodniach. Fakt, że taki głośnik nie wymaga podłączenia do prądu, sprawia, że wielu z nas zabiera go ze sobą na wszelkiego rodzaju spotkania w plenerze.

Wady głośników bezprzewodowych? Przede wszystkim dość małe głośność i moc. Z tego też powodu, organizując przyjęcie dla większej liczby gości, lepiej postawić na sprzęt o nieco lepszych parametrach, taki jak na przykład mikro wieża.

Mini wieża – dla tych, którym zależy na bardzo dobrej jakości odtwarzanego dźwięku

Mini wieża to nic innego jak mniejszy odpowiednik tradycyjnej wieży audio. Zazwyczaj składa się ona z dwóch jednakowych kolumn oraz tzw. jednostki głównej, za pomocą której możesz sterować urządzeniem. Przykładem takiego sprzętu jest mini wieża Panasonic SC PM250, która umożliwia odtwarzanie muzyki zarówno z klasycznych płyt CD, jak i prosto z telefonu. Średni koszt zakupu takiej wieży oscyluje w granicach 300-400 zł. Biorąc pod uwagę rozbudowaną liczbę ich funkcjonalności, cenę tę śmiało można uznać za niezwykle atrakcyjną. Sprawdź mini wieże w Neo24 i porównaj modele poszczególnych marek.

Gramofon – dla sentymentalnych miłośników domówek w starym stylu

Gramofon to jedno z tych urządzeń, które, jak wspomnieliśmy na początku, wróciły do naszych domów w wielkim stylu. Moda na retro trwa, stąd coraz większa popularność imprez nawiązujących tematyką do szalonych lat okresu przedwojennego. Niektórzy idą dalej, odtwarzając na gramofonach kawałki metalowe czy z gatunku muzyki techno. Magia towarzysząca tak odtwarzanym utworom jest, jak przekonują entuzjaści adapterów, jedyna w swoim rodzaju – zarówno podczas wszelkiego rodzaju imprez, jak i w czasie indywidualnego relaksu.

Tym, co przemawia na niekorzyść gramofonów, jest bardzo wysoka cena płyt winylowych – znacząco podnosi ona łączny koszt eksploatacji urządzenia. Jeśli jednak nie stanowi to dla Ciebie przeszkody i rzeczą, która ma dla Ciebie szczególne znaczenie, jest niepowtarzalny urok muzyki odtwarzanej „z igły”, zakup adaptera będzie w Twoim przypadku strzałem w dziesiątkę. Zobacz ofertę gramofonów na Neo24 – kto wie, może znajdziesz wśród nich sprzęt idealny dla siebie?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA