Zamknij
REKLAMA

Jak sfinansować wymarzony samochód?

00:00, 18.02.2020 | Materiały partnera

W życiu każdego dorosłego człowieka przychodzi taki moment, kiedy to chcemy mieć własne M oraz własne cztery kółka. W zależności od finansowych możliwości kupujemy od kuzyna, w komisach lub u dealera samochodowego. A co zrobić jeśli czasem gotówki brak, a chęci są?

Zdecydowaliśmy się na zakup samochodu, znamy już markę, rocznik i kolor. Wizualizujemy sobie siebie w nim. I co dalej? Odpalamy komputer i wyszukiwarce wpisujemy – ranking kredytów samochodowych.

Jak to działa?

Przede wszystkim nie bójmy się skorzystać z tego, co daje nam internet. Sami, bez wychodzenia z domu możemy zebrać informację na temat tego, jaki kredyt wybrać. W kilka minut jesteśmy w stanie uzyskać listę kredytów, które w najlepszy sposób odpowiadają naszym preferencjom.

Wchodzimy w wybrany przez nas kalkulator, wypełniamy formularz – wpisujemy dane samochodu jaki chcemy nabyć (jaki rocznik) następnie podajemy kwotę jaką chcemy pożyczyć, na ile rat rozbić oraz czas na kiedy potrzebujemy pieniędzy.

Następnie musimy wypełnić informacje, które pozwolą oszacować naszą zdolność kredytową. W banku zazwyczaj proszeni jesteśmy o dostarczenie zaświadczenia z pracy, w przypadku wypełniania formularza wygląda to nieco inaczej – podajemy nasz status mieszkaniowy, informacje o naszych ew. obecnych zadłużeniach, czasem jesteśmy proszeni o podanie naszych miesięcznych wydatków, dochodów oraz np. wymagane jest podanie naszej daty urodzenia. Oprócz tego formularz może wymagać od nas podania liczby osób na utrzymaniu, naszego źródła dochodu oraz np. to w jakim banku mamy konto. Taka mieszanka danych pozwala algorytmowi przeliczyć najlepszą opcję dla nas.

Co potem?

Potem pojawia się lista, w zależności od kalkulatora od kilku do kilkunastu pozycji. Najlepsza oferta to ta u góry strony, to suma oprocentowania, prowizji i innych opłat. Jest ona dopasowana do tego, co wypełniliśmy w formularzu, dlatego warto pisać tam prawdę, żeby otrzymać to, co usłyszelibyśmy na spotkaniu z konsultantem.

Pamiętaj!

Przy podjęciu decyzji o wzięciu kredytu samochodowego warto pamiętać o istotnej kwestii. Taki kredyt to tzw. kredyt celowy Co to znaczy? Jest przeznaczony wyłącznie na zakup pojazdu (niekoniecznie musi to być samochód). Nie mniej jednak musimy kupić pojazd, dlatego taki kredyt jest niżej oprocentowany niż np. kredyt gotówkowy, ale daje nam mniejszą swobodę niż ten drugi.

Dodatkowo musimy pamiętać, że decydując się na takie finansowanie zakupu pojazdu będziemy poproszeni o dostarczenie nie tylko zaświadczeń z pracy, ale też dokumentów dot. samej transakcji – po to żeby bank miał pewność, że przeznaczyliśmy te pieniądze zgodnie z jej przeznaczeniem.

Jeśli zainteresował Cię ten temat sprawdź więcej tutaj: ekredyt24.com.pl

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone