Zamknij
REKLAMA

Pozbądź się nadmiaru zanieczyszczeń w Twoim mieszkaniu

13.49, 22.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 13.49, 22.11.2022

W naszych domach i mieszkaniach występuje bardzo wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jednym z nich są często niewidoczne zanieczyszczenia, które unoszą się w powietrzu. W pomieszczeniach znajduje się ich nawet 5 razy więcej niż na zewnątrz! Zanieczyszczenia te mogą negatywnie wpływać na Twoje samopoczucie oraz mieć szkodliwy wpływ na Twoje zdrowie. Warto zatem zadbać o jakość powietrza w swoim mieszkaniu.

Sposoby na czyste powietrze w domu

Istnieje wiele sposobów na oczyszczanie powietrza w domu, takich jak wietrzenie, czy zapewnienie sprawnej wentylacji. Jednakże metodą godną polecenia jest zastosowanie oczyszczacza powietrza. Nowoczesne urządzenia takie jak np. Dyson oczyszczacz powietrza skutecznie niwelują ilość szkodliwych substancji i drobnoustrojów z powietrza, dodatkowo poprawiając jego jakość.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza usuwa zanieczyszczenia w naszych mieszkań. Niemal każde urządzenie tego typu posiada zestaw filtrów, które mają pochłaniać wszystkie niebezpieczne dla zdrowia związki znajdujące się w powietrzu. Natomiast ruch powietrza wymusza wentylator, który ma za zadanie zasysać powietrze do środka urządzenia i wypuszczać czyste powietrze z powrotem do pomieszczenia.

Oprócz tego oczyszczacze powietrza mogą mieć wiele innych dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest możliwość zakupu urządzenia z funkcją nawilżania powietrza. Inną ciekawą funkcjonalnością, którą posiada np. Dyson oczyszczacz powietrza, są dedykowane czujniki, które automatycznie wykrywają zanieczyszczenia w powietrzu i same dostosowują tryb pracy urządzenia. W większości oczyszczaczy powietrza montowany jest filtr HEPA, który skutecznie wychwytuje kurz, pyłki, najdrobniejsze cząsteczki i bakterie, natomiast filtr węgla aktywnego usuwa gazy i zapachy.

Zanieczyszczenia, które usuwa oczyszczacz powietrza

W Polsce największe zanieczyszczenie powietrza ma miejsce w sezonie grzewczym, czyli w okresie od jesieni do wiosny. Wtedy tez pojawia się smog, często wynikający ze spalania paliw niskiej jakości. Należy także pamiętać, że smog i spaliny dostają się do naszych mieszkań przez otwarte okno lub drzwi. Z tego też powodu warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza, który poradzi sobie z zanieczyszczeniami takimi jak:

  1. Pyły zawieszone — to podstawowy składnik smogu. Dzieli się je na dwie grupy o różnej wielkości cząstek: PM2.5 i PM10. Stanowią one duże zagrożenie dla zdrowia. Prowadzą do chorób układu oddechowego i układu krążenia. Negatywnie wpływają na płodność. Są one groźne dla wszystkich, jednakże kobiety w ciąży i seniorzy w szczególności powinni ich unikać.
  2. Lotne związki organiczne — są produktem ubocznym powstającym podczas różnego rodzaju procesów przemysłowych. Znajdują się w dymie tytoniowym i powstają w trakcie palenia w piecach paliwem niskiej jakości lub co gorsze śmieciami. Bardzo szkodliwym związkiem organicznym są węglowodory aromatyczne, np. benzen. Jest on niezwykle niebezpieczny dla zdrowia, wywołuje bóle głowy, powoduje zmęczenie i może doprowadzić do alergii.
  3. Metale ciężkie — znajdują się w powietrzu i należy zaliczyć do nich: ołów, arsen, nikiel i kadm. Powstają w wyniku tzw. niskiej emisji. Metale ciężkie zwiększają ryzyko zachorowania na różnego rodzaju nowotwory. Wywołują także zatrucia.

Powyższe związki, chociaż niewidoczne gołym okiem, w większym lub mniejszym stężeniu występują w otaczającym nas powietrzu. Jednak przy pomocy oczyszczacza powietrza w łatwy sposób możesz pozbyć się ich ze swojego mieszkania.

Czy warto mieć oczyszczacz powietrza w mieszkaniu?

Z pewnością tego rodzaju urządzenie przyda się w każdym domu. Oczyszczacz powietrza skutecznie niweluje zanieczyszczania z powietrza, a dodatkowo poprawia jego jakość. Dzięki niemu powietrze w mieszkaniu będzie oczyszczone z niebezpiecznych związków, a Ty i Twoja rodzina będzie mogła dłużej cieszyć się zdrowiem.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%