Zamknij
REKLAMA

Co wyróżnia kotły 5 klasy i dlaczego warto w nie inwestować?

14.41, 22.09.2022 materiał partnera
pixabay

Z biegiem lat znalezienie odpowiedniego sposobu na ogrzanie mieszkania czy domu w sezonie zimowym staje się coraz trudniejszym wyzwaniem. Na rynku można znaleźć całą masę możliwości, a jedne rozwiązania wydają się być lepsze od drugich. Producenci z kolei zawsze zachwalają swoje produkty jako ekologiczne i wydajne. Jak jest w takim razie z kotłami klasy 5, uważanymi dzisiaj za jedną z najlepszych opcji? 

Dlaczego sprzedawane kotły w Rybniku to głównie kotły 5 klasy? 

Jeśli chodzi o kotły Rybnik, to faktycznie największym chyba dzisiaj zainteresowaniem cieszą się kotły na pellet i ekogroszek, kwalifikowane jako kotły piątej klasy. W takich regionach Polski, jak Śląsk, uważany za jeden z najbardziej zanieczyszczonych i najgęściej zaludnionych, ekologiczne rozwiązania są nie tylko modne, ale i potrzebne. Stąd duży nacisk kładziony przez producentów na instalowanie właśnie tego rodzajów pieców C.O. 

Powodów jest jednak znacznie więcej, niż kwestie ekologiczne. Lista zalet takich pieców jest naprawdę długa. 

Jakie zalety mają nowoczesne kotły? 

Jeśli w kotłach w Rybniku spalany jest pellet produkowany z resztek drewna, to w efekcie powstaje nam nie żużel, ale naturalny popiół, podobny do tego, który zostaje w kręgu ogniska po upieczeniu kiełbasek. Na plus można więc zaliczyć kolejną kwestię – w powietrzu zamiast trującej siarki unosi się przyjemna woń palonego drewna, a produkt uboczny palenia można wykorzystać we własnym ogrodzie, nie ma bowiem obowiązku ani konieczności wyrzucania popiołu ze spalania pelletu do odpowiedniego kosza na odpady. 

Zaletą jest również sama obsługa pieca, ograniczona w tym wypadku do absolutnego minimum. Nowoczesne technologie pozwalają na praktyczną bezobsługowość kotłów w Rybniku, a to za sprawą doskonałych jakościowo panków oraz zastosowania w tych urządzeniach elektrycznych zapalarek. Dzięki nim piec jest samoczynnie rozpalany i wygaszany, a kotłownię można utrzymać w nienagannej czystości. 

Jakie są najlepsze kotły w Rybniku? 

Wśród wszystkich dostępnych kotłów w Rybniku największym powodzeniem cieszą się modele  z wbudowanym podajnikiem. Według fachowców to najbardziej energooszczędne oraz wydajne piece, o których w praktyce w zasadzie nie trzeba pamiętać – swoja pracę wykonują samodzielnie. Inwestor nie tylko nie musi pamiętać o zapalaniu i wygaszaniu pieca, ale również o dokładaniu opału. Dzięki temu można zapewnić idealną temperaturę pomieszczeń przez cały okres grzewczy. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%