Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne i praktyczne markizy tarasowe – dlaczego musisz je mieć u siebie?

11.53, 20.09.2022 materiał partnera
pixabay

Jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w całym domu, w którym cała rodzina chętnie spędza czas i wspólnie odpoczywa, jest taras. Wybranie do niego odpowiedniego zadaszenia jest jedną z trudniejszych kwestii. Warto jednak przyjrzeć się z bliska bardziej nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniom, stosowanym w obecnym budownictwie. 

Dlaczego markizy tarasowe są wyjątkowe? 

Oferowane przez najlepszych polskich producentów markizy tarasowe warto wybrać przynajmniej z kilku względów. Przede wszystkim stanowią one znakomitą alternatywę da tradycyjnych zadaszeń, traktowanych jako integralna część bryły domu i wykonana z tego samego pokrycia dachowego, generującego ogromne koszty lub dla innych możliwości, jak blacha, gont czy pleksi posadowione na drewnianych konstrukcjach. 

Markizy tarasowe są też znacznie praktyczniejsze, ponieważ są wykonane z doskonałej jakości tkanin – są kolorowe, modne, przyjemne dla oka, eleganckie. Przywodzą na myśl swoim wyglądem zagraniczne, turystyczne miasteczka, tak chętnie odwiedzane w porze sezonu. Ich konstrukcja jest lekka, a jednocześnie trwała i pozwala dwojako korzystać z dobrodziejstw tego miejsca – rozłożona będzie dawać cień i zdobić bryłę domu, a złożona pozwoli cieszyć się promieniami słońca, jeśli właśnie tego sobie życzysz. 

Jak wykonane są markizy tarasowe? 

Budowa markizy tarasowej jest bardzo specyficzna, przez co łatwo ją rozpoznać. Kolorowe, specjalnie wzmacniane płótno jest rozkładane za pomocą specjalnego mechanizmu na przygotowanym zgodnie z projektem aluminiowym czy stalowym wysięgniku. Przy małych i średnich zadaszeniach wybierane są jak najlżejsze i jednocześnie mocne materiały na stworzenie konstrukcji, która nie obciąży zanadto całego założenia, ale także będzie w stanie samodzielnie podtrzymać nawet spory kawałek materiału. 

Za każdym razem element ten jest dopasowywany do konkretnego domu, a więc w pierwszej kolejności przygotowywany jest projekt, również trójwymiarowy, aby klient mógł ocenić końcowy efekt, jaki można dzięki markizie tarasowej osiągnąć. To ważne, ponieważ zmienia ona wiele w estetyce całego założenia. 

Czy warto mieć markizy tarasowe? 

Z pewnością, jeśli jesteś fanem niecodziennych, innowacyjnych rozwiązań, a także wtedy, gdy nie lubisz robić czegoś „na zawsze”. Mając markizy tarasowe możesz sam decydować o tym, czy miejsce Twojego odpoczynku na znajdować się w przyjemnym cieniu, czy w pełnym słońcu. To rozwiązanie jest też znacznie tańsze w wykonaniu, prostsze w montażu i łatwe w utrzymaniu. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%