Zamknij
REKLAMA

Skąd pozyskać pracowników do projektów w energetyce?

11.03, 16.08.2022 materiał partnera
od klienta

Specjaliści są zgodni: Odnawialne Źródła Energii to przyszłość energetyki. Coraz więcej firm, ale także osób prywatnych, decyduje się na panele fotowoltaiczne, które pobierają energię ze słońca i przekształcają ją w prąd. Montaż takiej instalacji wymaga posiadania odpowiednich uprawnień, fachowej wiedzy i doświadczenia. Gdzie szukać wyszkolonych pracowników do realizacji projektów energetycznych (nie tylko z obszaru OZE)? Podpowiadamy!

Dlaczego zielona energia cieszy się tak ogromną popularnością w Polsce i na całym świecie?

Ekologia i ekonomia – to słowa, na których można by zakończyć opisywanie zalet zielonej energii. Powiemy jednak nieco więcej! Przede wszystkim energia pochodząca z OZE (takich jak elektrownie wiatrowe, wodne czy panele fotowoltaiczne) nie zanieczyszcza środowiska naturalnego. Jej produkcja nie powoduje emisji gazów cieplarnianych powodujących obserwowane od dekad nieodwracalne zmiany klimatyczne.

Ekologia to niejedyny powód, dla którego coraz więcej osób inwestuje w OZE. Zielona energia jest nie tylko bezpieczna dla ludzi i środowiska, ale także dużo tańsza. Średni czas zwrotu instalacji fotowoltaicznych w warunkach domowych to 5-8 lat (w przypadku firm czas ten jest odpowiednio krótszy). Technologia ta jest też stosunkowo bezawaryjna i niemal bezobsługowa. To powody, dla których transformacja energetyczna Polski staje się faktem. W związku z tym stale rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników związanych z branżą energetyczną, zwłaszcza OZE.

Gdzie szukać wykwalifikowanych pracowników specjalizujących się w projektach z sektora OZE?

Warto pamiętać, że osoba, która specjalizuje się w projektach energetycznych, musi posiadać szereg uprawnień. Zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi, nie zawsze są w stanie samodzielnie zweryfikować, czy członkowie ekipy montującej mają niezbędne szkolenia i posiadają wiedzę praktyczną, która umożliwi im prawidłowy montaż instalacji, a także szkolenie z jej obsługi. Poszukiwanie specjalisty na własną rękę wymaga czasu i zaangażowania. Dlatego wiele osób decyduje się na leasing pracowników energetycznych.

To oferta, z której mogą skorzystać zarówno klienci biznesowi (podmioty gospodarcze planujące budowę instalacji na dachu budynku należącego do firmy lub na gruncie), jak i indywidualni, czyli prosumenci. Firma leasingująca pracowników (np. agencja rekrutacyjna taka jak Antal Reneo) bierze na siebie wszystkie obowiązki związane z rekrutacją i weryfikacją kandydatów. Dzięki temu osoby decydujące się na montaż paneli fotowoltaicznych lub realizację innego projektu energetycznego mogą mieć pewność, że usługa zostanie wykonana przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu.

Agencje rekrutacyjne świadczące usługi leasingu pracowników mają w swoich bazach tysiące kandydatów z różnych województw, co pozwala znacznie skrócić czas realizacji zlecenia. Istnieje także możliwość podnajęcia pracownika do pracy za granicą. (więcej informacji znajdziesz tutaj: https://antal.pl/dla-pracodawcy/usluga/reneo-leasing-zespolow-na-potrzeby-projektow-pv)

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%