Zamknij
REKLAMA

Salon Volvo - Jakie modele w nim znajdziemy?

11.00, 25.07.2022 materiał partnera

Wśród osób chcących zakupić samochód z segmentu premium Volvo jest marką raczej pomijaną. Zazwyczaj wybierane są samochody niemieckie, lecz warto jest się zapoznać również z ofertą marki ze Szwecji. Jest ona nieco biedniejsza w modele, jednakże szukając auta z segmentu premium można znaleźć coś dla siebie.

Czy salon Volvo oferuje samochody spalinowe?

Cała branża motoryzacyjna w Europie zmierza do przejścia na samochody elektryczne. Dlatego wśród aut oferowanych przez salon Volvo nie znajdziemy już żadnych aut z napędem czysto spalinowym. Podstawowe jednostki napędowe to tak zwane miękkie hybrydy nazywane w Volvo jako Mild-Hybrid. Oprócz aut z układem hybrydowym typu Mild-Hybrid znajdziemy również hybrydy typu plug-in, a także samochody czysto elektryczne.

Jakie auta elektryczne oferuje salon Volvo?

W tym momencie w gamie modelowej marki Volvo znajdziemy dwa auta elektryczne. Pierwsze to zelektryfikowany model oferowany podstawowo z silnikami hybrydowymi. Mowa tu o aucie jakim jest Volvo XC40. Z napędem elektrycznym jest on nazywany jako Volvo XC40 Recharge. Drugi model z elektrycznym silnikiem został już zaprojektowany czysto z myślą o tego typu jednostce. Jest nim Volvo C40 Recharge.

Volvo C40 Recharge zostało zaprezentowane w 2021 roku. Był to pierwszy w historii Volvo samochód, który został zaprojektowany od zera z myślą o właśnie napędzie elektrycznym. Auto zostało oparte na platformie CMA i należy do segmentu C, czyli do klasy kompaktowej.

Jakie auta z hybrydą typu plug-in i hybrydą MHEV oferuje Volvo?

Jedyna różnica w gamie modelowej aut z napędem hybrydowym typu plug-in, a ofertą samochodów z miękką hybrydą to to, że z hybrydą typu plug-in nie zakupimy modeli Volvo V60 i V90 Cross Country. Wszystkie pozostałe modele są dostępne zarówno z hybrydami typu plug-in, jak i z miękkimi hybrydami.

Jeśli chodzi o dostępne SUVy to podstawowym jest wcześniej wspominane przy okazji elektryków Volvo XC40. Jest to kompaktowy SUV należący do segmentu C. Opcja pośrednia wśród aut z nadwoziem typu SUV to należący klasy średniej model Volvo XC60. Topowa opcja spośród SUVów to z kolei plasujący się w segmencie E. Jest to flagowy model szwedzkiej marki, która mocno stawia na SUVy.

Z kolei wśród sedanów oraz kombi znajdziemy jedynie dwa modele. Podstawowy to Volvo S60, które w wersji kombi spotkamy jako Volvo V60. Są to samochody z segmentu D, czyli z klasy średniej Topowa limuzyna oraz kombi szwedzkiej marki to z kolei Volvo S90 oraz V90. Są to samochody zaliczane do segmentu E.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%