Zamknij
REKLAMA

Kraków i okolice z dziećmi- gdzie wyjechać rodzinnie w 2022 r.?

11:43, 21.06.2022 | materiał partnera

Po dwóch latach odczuwalnych ograniczeń w turystyce wakacje 2022 r. będą wreszcie normalne. Dlatego wiele osób decyduje się na wyjazdy, a ruch zarówno w bardzo, jak i mniej popularnych miejscach odżywa. Choć można już bez przeszkód wyjeżdżać za granicę, to wiele osób odkryło na nowo Polskę i chce ją poznawać jeszcze lepiej. To szczególnie atrakcyjny pomysł na wyjazd z dziećmi ze względu na krótszą podróż i mniej formalności. Można się więc spodziewać, że w turystyce rodzinnej nadal królować będzie Polska (inspiracje znajdziecie na stronie https://westerncamp.pl/gdzie-wyjechac-z-dziecmi-w-2022-r/). Przykładowo Kraków i jego okolice doskonale nadają się właśnie na taki wyjazd.

Królewski Kraków dla dzieci

Kraków, dawna stolica Polski i siedziba królów zaliczany jest do najbardziej atrakcyjnych polskich miast. I choć trudno wymagać by dzieci przez cały dzień były zainteresowanie zwiedzaniem, nawet najcenniejszych zabytków, to pobyt w stolicy Małopolski na pewno pozostanie na długo w pamięci. Wybierając się z dziećmi do Krakowa, warto dostosować program zwiedzania do ich wieku i możliwości i przyjrzeć się tutejszym atrakcjom pod kątem ich przyjazności dla najmłodszych.

W Krakowie warto zobaczyć Rynek i Wzgórze Wawelskie. Choć z dziećmi niekoniecznie trzeba się od razu porywać na zwiedzanie wnętrz. Na Wawelu najmłodszych na pewno zainteresuje Smocza Jama i ziejący ogniem posąg najsłynniejszego mieszkańca tego miejsca. Wrażenie zrobi też sam zamek i jego zabudowa. Z kolei na Rynku dzieci chętnie wypatrywać będą trębacza grającego hejnał. Można też wejść na wieżę i z góry oglądać panoramę miasta.

Zwiedzając Kraków z dziećmi, warto zejść do niezwykłego interaktywnego muzeum Podziemia Rynku, które w przystępny i fascynujący sposób prowadzi przez dawne krakowskie dzieje. Hologramy, interaktywne monitory pozwolą dzieciom samodzielnie poznawać historię.

Innym miejscem w Krakowie, gdzie warto się wybrać z dziećmi, jest Ogród Zoologiczny w Lasku Wolskim. Z kolei by obejrzeć panoramę miasta, można udać się na spacer na Kopiec Kościuszki, gdzie można połączyć aktywność z krakowskimi legendami.

Z dziećmi wokół Krakowa

Pobyt w Krakowie może być tylko wstępem do poznawania jego okolic. A te prezentują się bardzo atrakcyjnie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Od południa niedaleko za miastem zaczynają się Beskidy, zaś na północy niezwykle malowniczy teren Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Obydwa te regiony świetnie nadają się do uprawiania turystyki aktywnej, w tym szczególnie pieszej i rowerowej. Na wycieczki z dziećmi idealne będą Dolinki Podkrakowskie, a także Ojcowski Park Narodowy, gdzie trasy są łatwe, a jednocześnie bardzo atrakcyjne widokowo.

Wycieczka dwudniowa w okolicach Krakowa pozwala na dość dokładne poznanie tego niezwykle bogatego kulturowo i widokowo rejonu Małopolski. Można w niej połączyć aktywność na świeżym powietrzu ze zwiedzaniem dziedzictwa regionu, takiego jak jurajskie zamki Szlaku Orlich Gniazd czy Krainy Karpia w Zatorze.

Doskonałą dwudniową wycieczką w okolicach Krakowa jest też pobyt w Energylandii, którą dzieci pokochają. Największy Park Rozrywki w Polsce to nie tylko szalone roller coastery, ale także park wodny i mnóstwo rozrywek dla najmłodszych. Stale rozbudowywany kompleks ma obecnie tak wiele atrakcji, że jeden dzień na jego poznanie to stanowczo za mało.

Rodzinne noclegi z odrobiną przygody

Podczas wyjazdów z dziećmi znalezienie odpowiednich noclegów jest często kluczowe. Gorzej sprawdzają się tu hotele i pensjonaty, gdzie za ścianą inni goście mogą nie być zadowoleni z bawiących się lub głośniej zachowujących się najmłodszych. Dlatego świetnie sprawdzają się w takich sytuacjach samodzielne domki, których nie brakuje w okolicach Krakowa.

Noclegi mogą być też przedłużeniem przygody, co udowadnia Westerncamp w Zatorze. Domki kowbojskie, wioska indiańska czy wozy traperów zapewniają bardzo dobre warunki z ogrzewaniem i klimatyzacją, a jednocześnie pozwalają poczuć się jak na Dzikim Zachodzie.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%