Zamknij

Jak skutecznie przygotować się do matury z geografii?

12:47, 22.06.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:48, 03.08.2023
pixabay pixabay

Matura z geografii to bardzo poważne wyzwanie, dlatego do takiego egzaminu trzeba się solidnie przygotować. W tej sytuacji wypadałoby sięgnąć po rozmaite materiały i pomoce naukowe, w tym oczywiście książki, repetytoria i podręczniki. Dzięki temu uczniowie przystępujący do egzaminu maturalnego z geografii mają większe szanse na jego zdanie oraz uzyskanie satysfakcjonującego wyniku. 

Matura z geografii - jak się przygotować? Przydatne wskazówki 

Istnieje wiele różnych sposobów na skuteczne przygotowanie się do matury z geografii. Jednym z nich jest oczywiście regularne uczęszczanie na zajęcia z geografii i wsłuchiwanie się w słowa nauczyciela. Na zajęciach warto być aktywnym, wchodzić z nauczycielem w dyskusje oraz rozwiązywać zadania i uczęszczać na tzw. kółko geograficzne (zajęcia dodatkowe). Czasami przydatnym krokiem okażą się też profesjonalne korepetycje z geografii, na których to uczeń znajdzie się w centrum uwagi, a osoba z bogatym doświadczeniem skupi się na jego potrzebach oraz ewentualnych słabszych punktach (np. rzeki, mapy, odczytywanie danych statystycznych, itd.). 

Przygotowania do egzaminu maturalnego z geografii - po jakie książki i podręczniki sięgnąć w pierwszej kolejności? 

Solidne i rzetelne przygotowania do egzaminu maturalnego z geografii nie mogą się obejść bez książek i podręczników. W pierwszej kolejności warto wziąć pod lupę podręcznik o nazwie "Oblicza geografii 3. Zakres podstawowy". Co wyróżnia go na tle innych książek? 

  • możliwość zdobycia wiedzy z zakresu geografii fizycznej oraz społeczno-ekonomicznej, 
  • wyróżnienie najważniejszych informacji wraz z podsumowaniem działu, 
  • zadania związane z odczytywaniem map i danymi statystycznymi, 
  • obecność rozbudowanych materiałów kartograficznych. 

Inne książki, obok których nie należy przechodzić obojętnie to z całą pewnością "Repetytorium maturzysty. Geografia", "Teraz matura. Geografia. Vademecum", "Dasz radę! Geografia. Zbiór zadań" czy też "Geografia. Matura. Poziom rozszerzony". Jak widać, wybór jest naprawdę bardzo szeroki, więc uczniowie i ich rodzice mają się nad czym pochylić. Najlepiej zaopatrzyć się w komplet książek, tak aby nie łapać po drodze żadnych zaległości z geografii i być przygotowanym do matury już w trakcie roku szkolnego. Później pozostanie już tylko doszlifować zdobytą wiedzę i przystąpić do egzaminu.  

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%