Zamknij
REKLAMA

Co warto wiedzieć o baby shower

08:28, 18.04.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:29, 18.04.2023

Nie tak dawno temu niewielu ludzi wiedziało o tym, czym jest baby shower, ale od paru lat ta amerykańska uroczystość zdobywa na coraz większą popularność również u nas. Jest to spotkanie wyłącznie dla kobiet zaplanowane z myślą o przyszłej mamie. Kto organizuje taką imprezę, jak powinna ona wyglądać i co należy mieć na uwadze? 

Kiedy organizuje się baby shower? 

Zwykle przyjęcia dla przyszłej mamy organizuje się w ostatnim trymestrze ciąży. Ma to związek z ograniczoną ilością czasu, który stanie się jeszcze mniejszy po narodzinach dziecka. Warto od razu wybrać lokalizację imprezy. W przypadku, gdy spotkanie organizuje sama przyszła mama, często będzie to jej mieszkanie. Jeśli jednak odpowiedzialną osobą jest jej przyjaciółka, wtedy można wskazać mieszkanie jednej z obecnych lub postawić na dom przyszłej mamy, za zgodą oczywiście od samej zainteresowanej. 

Oprawa baby shower 

Baby shower to świetna okazja na miłe spędzenie czasu w gronie przyjaciół i rodziny, zrelaksowanie się i rozerwanie. Świętowanie stanowi swoisty sposób na pokazanie ciężarnej kobiecie wsparcia, troski oraz miłości. Przyjęcia baby shower zapoczątkowano już w starożytności, jednak były one kultywowane tylko w nielicznych krajach. Obecnie, głównie za sprawą amerykańskiego i brytyjskiego społeczeństwa, wydarzenie znane jest na całym świecie, ale obchodzone na różne sposoby. 

Bezwzględnie – spożywanie alkoholu odpada w przypadku baby shower. Warto, by również pozostałe uczestniczki imprezy tego dnia również zrezygnowały z towarzyszącego często „babskim” spotkaniom wina. Z uwagi na to, że takie przyjęcie mocno koncentruje się na przyszłej mamie oraz oczekiwanym dziecku, często w oprawie pojawiają się rzeczy już związane z dzieckiem: kolorowe dekoracje (często różowe lub niebieskie, w zależności od spodziewanej płci malucha), balony cyfry przypominające ile jeszcze tygodni pozostało do narodzin dziecka, tort ozdobiony wzorem kojarzącym się z macierzyństwem – to tylko niektóre pomysły na uatrakcyjnienie imprezy. 

Jakie prezenty na baby shower? 

Nieodzowną częścią tej imprezy są prezenty dla przyszłej mamy. Zwykle stanowią one część wyprawki dla malucha, dlatego warto poprosić bohaterkę imprezy, by stworzyła listę rzeczy, których jeszcze jej brakuje. Ponadto ciekawym pomysłem, o który warto się pokusić jest tort z pieluszek, ozdobiony smoczkami itp. Można go zamówić lub wykonać samemu – w internecie nie brakuje instrukcji jak to zrobić. 

Baby shower to wciąż jeszcze mało popularna w Polsce impreza, choć warto, by się przyjęła, bo nie tylko pozwala przyszłej mamie miło spędzić czas, póki dziecka nie ma jeszcze na świecie, a także jest piękną okazją do celebrowania kobiecości i macierzyństwa. Polecamy! 

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%