Zamknij
REKLAMA

Różnica między biurem rachunkowym a biurem podatkowym

09:55, 07.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:55, 07.03.2023

Zarówno przedsiębiorcy jak i osoby prywatne coraz częściej korzystają z usług biur rachunkowych bądź podatkowych. Prawo określające rozliczenia finansowe nieustannie się zmienia, przepisy wciąż są aktualizowane, a ponadto nie każdy ma smykałkę do cyfr. To główne powody dla których usługi księgowych i biur rachunkowych cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Dostępne są zarówno usługi biur rachunkowych, jak i podatkowych, a czym różnią się od siebie te instytucje? 

Biuro rachunkowe 

Biuro rachunkowe zajmuje się głównie wszystkimi zagadnieniami związanymi z księgowością, w tym rozliczaniem faktur, przygotowywaniem miesięcznych i rocznych podsumowań, jak i przygotowaniem deklaracji PIT. Z usług biur rachunkowych korzystają najczęściej przedsiębiorcy, którzy księgują duże ilości faktur, zatrudniają pracowników, dokonują transakcji na dużą skalę i chcą poświęcić swoją księgowość profesjonalistom. Wynagrodzeniami pracowników, obsługą prawną, jak i bieżącą księgowością w firmie z powodzeniem może zająć się biuro rachunkowe z Mokotowa Tax Service, którego pracownicy posiadają niezbędne doświadczenie i kwalifikacje. Rachunkowość to na tyle szerokie pojęcie, że w jej ramach mieści się jeszcze sporządzenie sprawozdań, analiz i raportów finansowych – tym również może zająć się biuro rachunkowe. 

Biuro podatkowe 

Często oba pojęcia – biuro rachunkowe i biuro podatkowe używane są wymiennie. Nie jest to błędem jednak warto wiedzieć, że kompetencje biura rachunkowe są zwykle zdecydowanie szersze, niż ma to miejsce w przypadku biura podatkowego. Jak sama nazwa wskazuje biuro podatkowe może zajmować się jedynie kwestiami podatkowymi dotyczącymi danej firmy czy osoby. Biuro podatkowe zwykle zajmuje się więc fragmentem pracy biura rachunkowego. Wybierając firmę do obsługi księgowości warto wziąć pod uwagę kompetencje obu tych podmiotów, aby później się nie rozczarować w przypadku złożonych zagadnień z zakresu księgowości firmy.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%