Zamknij

Trafiony prezent dla 3-latka — co wybrać, by ucieszyć dziecko?

08:02, 17.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:02, 17.01.2023

Prezenty dla dzieci często sprawiają wiele problemów. Na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór zabawek, gier, czy przyborów edukacyjnych. Większość z nich jest dedykowana dla konkretnej grupy wiekowej. Ciężko jednak wybrać coś konkretnego nie znając zainteresowań malca. Co kupić dla 3-latka, by mieć pewność, że prezent będzie trafiony?

Klocki LEGO

Dziecko w wieku 3 lat uczy się właśnie korzystać z własnej wyobraźni. Klocki umożliwiają mu tworzenie budowli, jakie tylko sobie wymarzy. Wspierają kreatywność, a dodatkowo uczą malca prawidłowego chwytu. Idealnym wyborem na prezent dla przedszkolaka są klocki LEGO. Istnieje wiele serii klocków tego producenta, które są w pełni kompatybilne. Dzięki temu mamy możliwość łączenia wielu zestawów, co gwarantuje ciągłą zabawę bez rutyny. Wysoka jakość gwarantuje także, że klocki nie ulegną szybkiemu zniszczeniu i będą służyły dziecku przez lata. 

Zabawkowe postacie z popularnych bajek 

Zabawki z serii “Psi Patrol” czy pluszowa Świnka Peppa to gwarantowany sukces, jeśli chodzi o prezent dla 3-latka. Bajki te cieszą się ogromną popularnością. Nie ma przedszkolaka, który by ich nie znał i nie wielbił chociaż jednej postaci z wyżej wymienionych bajek. Warto więc wybrać dla dziecka pluszaka przedstawiającego bohatera modnej bajki, puzzle lub grę planszową z ich motywem dostosowaną do wieku malucha.  

Instrumenty muzyczne 

Dziecko rozpoczynające przygodę z edukacją przedszkolną jest niezwykle ciekawe świata. Interesuje je także muzyczny aspekt. 3-latki uwielbiają śpiewać i grać, nawet na przedmiotach codziennego użytku. W prezencie warto więc podarować im instrument muzyczny wykonany z drewna lub wysokiej jakości, atestowanego plastiku. Najlepiej sprawdzą się gitary oraz bębenki. Taki prezent może obudzić w dziecku chęć nauki gry na prawdziwym instrumencie muzycznym. 

Kolorowanki i kredki

Kolorowanki i kredki to prezenty, które zawsze się sprawdzają. W okresie przedszkolnym dzieci nabierają umiejętności skupiania się na powierzonych im zadaniach. Malowanie rysunku nie tylko w tym pomaga, ale także sprawia maluchowi niewyobrażalną radość. Samodzielnie pokolorowane obrazki stają się często powodem do dumy przez dla dziecka, które chętnie wręcza je innym na pamiątkę. 

Naklejki

Naklejki mają magiczną moc. Nie istnieje na świecie bowiem dziecko, które by ich nie uwielbiało. Idealnym prezentem dla 3-latka jest więc ogromny zestaw naklejek o różnej strukturze i tematyce, z których dziecko może tworzyć własne historyjki obrazkowe. Podarunek ten warto jednak wcześniej skonsultować z rodzicami malucha, by mogli oni wyznaczyć miejsce, w którym będzie ono mogło przyklejać naklejki.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%