Zamknij
REKLAMA

Zalany telefon – gdzie szukać pomocy w Sochaczewie?

10.27, 10.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10.27, 10.01.2023

Do wypadków ze smartfonami dochodzi wszędzie, również w Sochaczewie, a jednym z najczęstszych problemów okazuje się zalanie sprzętu. Co w takim przypadku? Gdzie udać się po pomoc i jak zareagować, żeby móc myśleć o odratowaniu urządzenia? Wszystko, co warto wiedzieć, znajdziesz w tym tekście.

Sekundy mają znaczenie. Jak postępować po zalaniu telefonu?

Jeśli chcesz maksymalnie zwiększyć szanse na uratowanie telefonu po zalaniu, musisz działać szybko. Poniżej opisane rady warto więc zapamiętać, bo kiedy dojdzie do wypadku, czasu na przeczesywanie poradników raczej nie będzie. Jak zatem ratować swoje urządzenie?

  1. Jak najszybciej wyłącz smartfon.
  2. Jeśli sok czy woda wylała się na ładujący się telefon, jak najszybciej odłącz go od źródła zasilania.
  3. Zdejmij ochronne etui.
  4. Wyjmij wszystkie karty – mowa tu o karcie SIM, ale również o dodatkowych kartach pamięci.
  5. Przygotuj papierowe ręczniki i dokładnie osusz nimi telefon.
  1. Odłóż telefon w miejsce z dostępem do ciepłego powietrza, pamiętając, żeby nie narażać sprzętu na bardzo wysokie temperatury.

Co dalej? Następnie zacznij rozglądać się w Sochaczewie za dobrym specjalistą. Zapytaj o polecenie kogoś z branży, znajomego lub skorzystaj z porad i opinii publikowanych w internecie.

Bardzo ważne jest też przygotowanie podstawowych dokumentów. W pierwszej chwili karta z historią przeprowadzonych napraw może wydawać się zbędna, ale fachowcowi każda informacja o smartfonie na pewno się przyda. Aby sprawdzić i porównać parametry różnych modeli, warto natomiast skorzystać z serwisu https://komorkomat.pl/.

Gdzie udać się po pomoc w Sochaczewie?

Jeśli masz telefon na gwarancji, w przypadku jakiegokolwiek problemu pewnie od razu myślisz o naprawie u producenta? Musimy Cię zasmucić, bo w przypadku zalania sytuacja się komplikuje.

Zalany telefon a obowiązki producenta

Gwarancja udzielana przez markę ma chronić użytkownika telefonu przed usterkami, które są konsekwencją zaniedbań lub błędów producenta. Jeśli awarii ulegnie jakiś komponent, sprawa jest prosta. W momencie, gdy zalejesz swoje urządzenie, producent odmówi Ci jednak darmowej naprawy w ramach gwarancji, bo do uszkodzenia sprzętu doszło z Twojej winy. Oczywiście firma zaproponuje Ci usługę naprawy, ale to będzie sporo kosztować. Koszty bywają niekiedy na tyle wysokie, że bardziej opłaca się skorzystać z oferty abonamentu telefonicznego na komorkomat.pl wraz z telefonem niż zlecać naprawę w autoryzowanym serwisie.

Naprawa w nieautoryzowanym punkcie

Nieautoryzowane salony napraw w Sochaczewie, jak i w innych miastach, zajmą się Twoim zalanym telefonem, a koszty na pewno będą mniejsze. Współcześnie nie musisz obawiać się też o jakość usług, bo rynek cały czas się profesjonalizuje. Wystarczy więc udać się do serwisu z dobrymi opiniami, który cieszy się w mieście renomą. Na miejscu specjaliści zajmą się urządzeniem i ocenią jego stan.

Zalany smartfon – czy zawsze warto decydować się na naprawę?

W przypadku zalania telefonu może dojść do najróżniejszych uszkodzeń. O największym pechu mówi się wtedy, gdy wylana na urządzenie zostanie słona ciecz czy słodki napój. Dla wewnętrznych komponentów zabójcze często są także cytrusowe soki – kwasy sieją ogromne spustoszenie. Z tego powodu dopiero dokładna diagnostyka pozwoli oszacować stopień szkód. W przypadku rozległych uszkodzeń naprawa rzadko jawi się jako opłacalna – wówczas bardziej opłaca się kupno nowego urządzenia, w którego wyborze może pomóc ranking telefonów Samsung, Apple, Motoroli i innych marek.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%