Zamknij

Jakie posłanie wybrać dla psa?

08:14, 04.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:14, 04.01.2023

Psy to zwierzęta terytorialne. Na dodatek są w stanie przespać nawet do szesnastu godzin na dobę. Sprawia to, że zdecydowanie potrzebują swojego miejsca na bardzo długie drzemki, w którym bezpiecznie wypoczną. Choć może pozwalasz swojemu pupilowi spać na kanapie bądź we własnym łóżku, tak zapewne nie są to stałe miejsca, przeznaczone wyłącznie dla niego o każdej porze. Dlatego legowisko stanowi fundament każdego psiego wyposażenia, bez którego trudno może być zwierzęciu zrelaksować się w odpowiednich warunkach.

Czym kierować się przy wyborze legowiska dla psa?

Najważniejszymi parametrami przy wyborze posłania są przede wszystkim wielkość i wiek Twojego czworonożnego pupila oraz materiał, z którego zostało wykonane sam przedmiot. Przykładowo – legowisko dla szczeniaka jest wariantem, który niestety, ale trzeba będzie wymienić. Młode pieski mają to do siebie, że lubią rozrabiać, gryźć, a także mają problem z utrzymaniem moczu. Ponadto – co oczywiste – rosną, więc posłanie kupione „w sam raz” już po kilku miesiącach może okazać się za małe. Dlatego nim zwierzak w pełni przejdzie fazę „rozbrykania” postaw na tańsze warianty, których nie będzie żal wyrzucić.

Weź pod uwagę preferencje swojego pupila

Każde zwierzę lubi stworzyć własny kącik do spania, w którym będzie czuć się bezpieczne. Niektóre pupile potrzebują do tego dosłownie ciasnej przestrzeni w rzadziej uczęszczanym miejscu, gdzie wręcz schowają się przed postronnymi. Inne przeciwnie – uwielbiają rozciągać się w samym centrum pomieszczeń. Jeśli Twój czworonóg należy do pierwszego typu, legowisko buda dla psa będzie doskonałym wyjściem. Stanowi zabudowaną opcję, bardzo przytuloną i jednocześnie odgradzającą od innych miejsc.

Z kolei dla drugiego typu czworonogów, kanapa dla psa świetnie się sprawdzi. Jest odsłonięta, lecz posiada jednocześnie miękkie poduchy, na których pupil może położyć łebek i swobodnie doglądać, co dzieje się na jego włościach.

Jak wymierzyć legowisko dla psa?

Na sklep-psiakosc.pl znajdziesz wiele różnorodnych legowisk, opisanych wedle rozmiarów i kształtów. Aby z łatwością rozeznać się w ich strukturze i wybrać najwłaściwszy wariant dla swojego pupila, zacznij od… zmierzenia zwierzaka. Miarką zmierz jego długość od czubka nosa aż do ogona. Do uzyskanego wyniku dodaj około dwudziestu-trzydziestu centymetrów. W ten sposób uzyskasz orientacyjny rozmiar poszukiwanego legowiska. Pozwoli ono spać zwierzęciu spać w zwiniętej pozycji, w której czworonogi czują się bezpiecznie.

Jak często czyścić posłanie dla psa?

Co najmniej raz w miesiącu zwierzęce posłanie powinno być czyszczone. Najlepiej zrobić to z użyciem pralki. Jednak gdy często pada, na dworze jest błoto, należy każdorazowo przecierać posłanie. Dzięki temu nie tylko zwierzę będzie lepiej się czuło, śpiąc w czystym, ile jeszcze zapobiegniemy namnażaniu się szkodliwych mikroorganizmów. Ponadto legowisko dla psa warto co jakiś czas spryskać dedykowanym do materiałów spreyom przeciwpchelnym. Wtedy z łatwością ochronimy pupila przed pasożytami.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%