Zamknij
REKLAMA

Jakie tło wybrać do akwarium?

08.26, 25.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.26, 25.11.2022

Każdy właściciel zbiornika z rybami chce, aby jego akwarium było piękne i wyjątkowe. Akwarium oprócz roślin, korzeni i innych dekoracji może także posiadać tło. Dzięki niemu akwarium nabiera niezwykłego wyglądu, który jest ciekawy dla oka i prezentuje się doskonale w każdej przestrzeni. W sklepach akwarystycznych kupić można tła strukturalne oraz fototapety, chociaż wielu akwarystów decyduje się na wykonanie tła samodzielnie.

Tła strukturalne

Tła strukturalne są jednymi z bardziej efektownych na rynku. Cechują wyglądem, który przypomina prawdziwą skałę. Tła tego typu umieszcza się w samym zbiorniku, przy tylnej ścianie akwarium, z tego względu mogą być niepraktyczne w małych zbiornikach. W akwariach średnich i dużych prezentują się natomiast niezwykle efektownie i realistycznie. Stwarzają niezwykły klimat. Wybierając tła strukturalne powinniśmy kierować się przede wszystkim ich jakością. Tła wykonane z dobrych materiałów posłużą nam na dłużej, a także będą bezpieczne dla rybek, nie zmieniając parametrów wody.

Fototapety

Sklepy akwarystyczne oferują równie szeroki wybór przeróżnych fototapet imitujących piękne widoki. Można je nakleić na tylną szybę zbiornika i podziwiać żywy, kolorowy, podwodny świat naszych podopiecznych. Tak jak w przypadku tła strukturalnego, tak i przy fototapetach warto postawić na produkty dobrej jakości. Dzięki zastosowaniu w fototapecie powłoki pokrytej materiałem ochronnym, nasze zdjęcie nie będzie blaknąć z upływem lat. Możemy zdecydować się na wykończenie z połyskiem lub matowe. Zaletą fototapety jest fakt, że łatwo instaluje się takie tło, dzięki czemu można je łatwo zdemontować i wymienić. Dodatkowo możemy bez problemów przyciąć fototapetę do odpowiednich rozmiarów.

Tła wykonywane samodzielnie

Samodzielnie wykonane tła montujemy na tylnej szybkie zbiornika, a nie w samym zbiorniku. Dzięki temu nie musimy się martwić o wpływ materiału, z którego je wykonamy na jakość wody i bezpieczeństwo rybek. Zatem możemy tak naprawdę użyć każdego materiału, który uznamy za odpowiedni. Ciekawym rozwiązaniem jest czarna folia, która podkreśli barwy rybek i roślinności.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%