Zamknij

Pompy ciepła - korzyści, które zaobserwujesz niemal natychmiast

11:30, 24.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:30, 24.11.2022
pixabay pixabay

Pompy ciepła to rozwiązanie, które rozważa coraz większa liczba osób. Przemawiają za nim liczne korzyści, które w zestawieniu z dotychczas stosowanymi systemami zdecydowanie wygrywają. Same pompy ciepła działają na zasadzie pompowania lub przenoszenia ciepła z jednego miejsca w drugie z wykorzystaniem sprężarki i obiegowej struktury płynnego bądź gazowego czynnika chłodniczego. W takim mechanizmie ciepło jest pobierane ze źródeł zewnętrznych i pompowane do wnętrza.

Bez wątpienia w kontekście pomp ciepła możemy przytaczać mnóstwo zalet. Pompowanie ciepła zużywa mniej energii elektrycznej. Latem cykl pracy urządzenia można odwrócić, co sprawia, że może posłużyć jako klimatyzator. Nie są to jednak jedyne zalety odczuwalne chwilę po montażu. O jakich jeszcze możemy mówić?

Zwiększone bezpieczeństwo pomp ciepła

Nie od dziś wiadomo, że pompy ciepła są bezpieczniejsze od systemów grzewczych, które swoją pracę opierają na spalaniu. Brak konieczności spalania paliwa to czynnik przemawiający za bezpieczeństwem - dzięki temu znika ryzyko wycieku i zapłonu paliwa. Warto jednak zaznaczyć, że na stopień bezpieczeństwa będzie mieć m.in. dobranie odpowiedniej jednostki do potrzeb i możliwości naszego domu. Wybierając firmę oferującą dystrybucję i montaż pomp ciepła, bądź więc szczególnie ostrożny. Jeśli chodzi o fachowe doradztwo i profesjonalny montaż pompy ciepła, Wołomin będzie mieć do zaoferowania prawdziwych fachowców. Wystarczy tylko poszukać ich w internecie.

Pompy ciepła a konserwacja

Rozwiązanie to wymaga zdecydowanie mniej konserwacji niż systemy ogrzewania spalinowego. Regularnie, raz w roku, należy przeprowadzić szczegółowy ogląd poszczególnych części systemu. Choć można wykonać to samodzielnie, zdecydowanie bezpieczniej powierzyć to zadanie w ręce fachowca. Profesjonalny instalator powinien przeprowadzać przegląd co 3 lata.

Nie tylko ogrzewanie - pompy ciepła działające jak klimatyzator

W ciepłe, a nawet upalne miesiące pompy ciepła są w stanie odwrócić cały proces działania, a tym samym działać jak jednostka klimatyzacyjna. Pompy ciepła typu powietrze-powietrze można wygodnie przełączyć w tryb chłodzenia latem, co docenia wiele osób, które dotychczas nie zdawały sobie spraw z tego, jak wiele ulgi potrafi przynieść klimatyzacja domowa.

Koszty eksploatacji

Choć sam koszt montażu pompy ciepła może nas na początku przerazić warto mieć na uwadze, że inwestycja się zwraca. Pompy ciepła są tańsze w eksploatacji od systemów opartych na spalaniu. Im bardziej energooszczędne są systemy, tym większe długoterminowe oszczędności energii.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%