Zamknij

Jak znaleźć najlepszych nauczycieli w Sochaczewie?

00:00, 27.06.2022 artykuł sponsorowany

Już od dawna poszukiwania korepetytorów nie muszą ograniczać się do ogłoszeń na słupach i poleceń znajomych. Internet w zdecydowany sposób przejął rynek kontaktu korepetytorów z uczniami, serwując wygodne i bezpieczne w użytkowaniu narzędzia. Jednym z najpopularniejszych w Polsce jest serwis BUKI – przyjrzyjmy się dziś jego możliwościom, oceniając ogólną przydatność, zalety oraz wady tego rozwiązania. Do dzieła!

Czym jest BUKI.org.pl?

Mamy do czynienia z internetową platformą, która łączy nauczycieli różnych przedmiotów – od nauk ścisłych, po te typowo humanistyczne – z uczniami, którzy potrzebują wsparcia w nauce. Co najważniejsze, korepetycje są dostępne w dwóch wariatach: stacjonarnie (w tym u ucznia) oraz online.

Dzięki BUKI można liczyć na natychmiastową pomoc w danej dziedzinie w dowolnym momencie roku szkolnego, również w ramach tzw. przygotowań przedegzaminacyjnych. Godną uwagi jest wyszukiwarka, którą można dopasować zarówno pod kątem obszaru geograficznego (z podziałem na dzielnice w większych miastach), dziedziny i zakresu lekcji. W konsekwencji system podaje korepetycje najbardziej dopasowane do preferencji ucznia.

Jak wygląda sytuacja nauczycieli w Sochaczewie?

W Sochaczewie mieszka około 40 000 osób – to dość duża liczba potencjalnych chętnych na naukę stacjonarną. Korepetytorzy mają zatem dostęp do narzędzia, które da im zasięg lokalny z możliwością podglądu na stronie BUKI– ale nie tylko tam. Osoby, które zaznaczają opcję „online”, mogą też szukać zbytu na swoje usługi w całym kraju.

W tej sytuacji z pomocą przychodzi system gwiazdek i opinii dostępny w serwisie. Dzięki nim uczeń po zajęciach może ocenić ich przebieg, dając innym znać o wysokich kompetencjach nauczyciela, bądź też o przeciwwskazaniach do współpracy z nim.

Nie tylko do egzaminu

Czy da się online nauczyć gry na saksofonie? Owszem, chociaż jest to nieco trudniejsze, niż w kontakcie osobistym. Jednak – szczególnie gdy dysponujemy właściwym sprzętem i odpowiednim łączem internetowym – nawet to nie powinno stanowić przeszkody. Oczywiście z uwzględnieniem odpowiedniego nauczyciela! A tych na platformie nie brakuje.

Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby z bogatej bazy belfrów skorzystały nie tylko osoby w wieku szkolnym, ale też dorośli, którzy potrzebują podwyższyć swoje kompetencje lub marzą o poszerzeniu horyzontów w obrębie danego hobby. Takie rozwiązanie jest możliwe zarówno we wspomnianym wcześniej Sochaczewie, jak i w wielu innych miejscach w kraju.

Przyjrzyjmy się podsumowaniu możliwości serwisu. Po spędzeniu na jego stronach wielu godzin, można z pełnym przekonaniem wymienić jego zalety i wady. Oto one:

Zalety platformy BUKI

  • Bardzo duża baza nauczycieli z całego kraju,
  • Możliwość uczestniczenia w zajęciach online, u korepetytora lub we własnym domu,
  • Wiele dziedzin – od matematyki, po grę na flecie,
  • Szybka ścieżka kontaktu z nauczycielem,
  • Korepetycje można oceniać – działający system poleceń,
  • Dostęp do przejrzystych harmonogramów zajęć,
  • Brak ukrytych cen

Wady platformy BUKI

  • Tłumaczenia interfejsu na stronie w niektórych miejscach są niedoskonałe,
  • W mniejszych miejscowościach jest nieco słabsza podaż korepetytorów, szczególnie z wąskich dziedzin.

Bez wątpienia najważniejszym kryterium związanym z prowadzeniem lekcji przez internet jest duża dostępność nauczycieli. BUKI niejako załatwia problem wsi i miasteczek – bo właśnie tutaj można wyszukiwać wśród osób chętnych do nauczania online i to z całego kraju. Drugim istotnym wyznacznikiem jest przyjazny interfejs i łatwość kontaktu – tu również w tej witrynie można liczyć na właściwy i responsywny system. Ogółem – poza drobnymi niedogodnościami z tłumaczeniem funkcji na tej międzynarodowej stronie – serwis można w pełni polecić jako spełniający pokładane w nim nadzieje.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%