Zamknij
REKLAMA

Sochaczew: znęcał się nad rodziną od kilku lat

14:31, 06.12.2021 | KPP Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, któremu zarzuca się stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec członków swojej rodziny. Sochaczewianin usłyszał już zarzut znęcania się nad bliskimi. Podejrzany musi również opuścić wspólnie zajmowany lokal. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Sochaczewie w związku z agresywnym zachowaniem jednego z domowników. Mundurowi ustalili, że mężczyzna od kilku lat znęca się nad członkami rodziny, stosując wobec nich przemoc fizyczną i psychiczną.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu 52-latka. Mężczyzna nie wykonywał poleceń mundurowych, stawiał czynny opór, więc został obezwładniony i doprowadzony do sochaczewskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad rodziną. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, dozoru Policji połączonego z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Jeśli nie będzie stosować się do orzeczonych środków, prokurator może wystąpić do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym czyli tymczasowego aresztu.

Przypominamy, że prawo pięści to nie jest prawo! Osoba, która stosuje przemoc wobec rodziny musi liczyć się ze zdecydowaną reakcją organów ścigania.

asp. Agnieszka Dzik

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%